داستان سر به محمل کوبیدن در ترازوی نقد

عنــــصــــر شـــــــیــــک

ما در شبکه های اجتماعی

بسم الله الرحمن الرحیم

محقق و نویسنده:مهدی مسائلی

 

گاهی بعضی از روایات برای افرادی آن قدر مهم می‌شوند که تاب و تحمل نقد و بررسی آنها را از دست داده و جبهه ایمان و کفر را در قبول و ردّ این روایات قرار می‌دهند، همچنان که به کار بستن هر روش باطلی برای اثبات این روایات یک امر مقدس می‌ دانند. یکی از این روایات داستان سر به محمل كوبيدن است. بارها شنيده‌ايم كه قمه‌زنان به این روایت تمسك نموده و بي‌خبر از همه‌جا مي‌گويند اگر قمه‌زني و سر شكافتن در عاشورا و عزاي حسين، علیه‌السلام، جايز نيست پس چرا زينب، سلام‌الله‌عليها، سرش را به چوب محمل كوفت و سر و صورتش را آغشته به خون كرد؟! مگر امام‌سجاد، علیه‌السلام، همراه زينب نبود و اين اقدام عمه را نديد؟! آيا سكوت امام معصوم در اينجا نمي‌تواند در تأييد و تقرير اين عمل باشد؟!

اگرچه استدلال به این روایت برای توجیه قمه‌زنی معمولا از ناحیه افراد عامی و ناآگاه به مباحث فقهی صورت می‌گیرد، ولی متأسفانه در سال‌های اخیر بعضی روحانیون دل بسته به این مباحث به گونه‌ای مطالب را پیرامون آن چینش می‌کنند که ارزش این روایت را تا حد خبر متواتر و یقینی الصدور بالا ببرند.

آنچه در ادامه این یادداشت می‌آید نقد و بررسی این روایت به دور از حواشی غیر علمی است که معمولا در راستای مجادله غیر احسن توسط این افراد به کار بسته می‌شود و به بعضی از آنها اشاره خواهد شد.

اما برای بررسی این روایت پیش از هرچیز باید به نقل کامل آن بپردازیم. در کتاب منتخب طریحی به طور مرسل و بدون سند از فردي به نام مسلم جَصّاص(گچ‌کار) نقل شده است که می‌گوید:

ابن زياد مرا براى تعمير دارُ الاِماره به كوفه فرا خواند. در همان حال كه سرگرم گچ‏كارى بودم متوجه شدم كه از اطراف كوفه فريادى بلند شد! به‏ خادمى كه همراه ما بود رو كردم و گفتم: اين سر و صداها در كوفه براى چيست؟ گفت: هم اينك سر يك شورشى را كه بر يزيد خروج كرده بود آوردند. گفتم: اين شورشى چه كسى است؟ گفت: حسين بن على علیه‌السلام!

گويد: من خادم را به حال خودش گذاشتم تا بيرون رفت،  سپس آنقدر سيلى به صورت زدم كه ترسيدم مبادا چشمم را از دست بدهم. گچ دستانم را شستم و از پشت قصر پايين آمدم و به كناس رفتم. در همان حالى كه من ايستاده بودم و مردم انتظار رسيدن سرها و اسيران را مى‏كشيدند، ديدم كه چهل سر را بر روى چهل شتر آوردند. حرمِ [حسين علیه‌السلام] و زنان و نيز فرزندان فاطمه سلام الله علیهم با آنها بودند و على بن الحسين علیهم‌السلام بر شترى برهنه سوار بود. وى در حالى كه خون از رگهاى گردنش جارى بود مى‏گريست و مى‏گفت:

(اى امت بد، كوى و برزنتان سيراب مباد كه شما احترام جدّ ما را درباره ما رعايت نكرديد.

 اگر در روز قيامت رسول خدا (ص)، ما را گرد آورد، شما چه خواهيد گفت.

ما را بر شتران بى‏جهاز سوار كرديد، گويى كه ما دين را ميان شما بر پا نداشته‏ايم.

اى بنى اميه چرا بر اين مصايب درنگ مى‏كنيد و دعوتگر ما را لبيك نمى‏گوييد؟

ما را به اسارت در آورديده‏ايد و اينك شادى مى‏كنيد و كف مى‏زنيد.

واى بر شما، مگر جدّ من رسول خدا (ص) نيست كه مردم را از گمراهى نجات داد و هدايت فرمود؟

 اى واقعه طف براى من اندوه به ارث گذاشتى و خداوند پرده بدكاران را خواهد دريد؟)

مسلم جصاص می‌گويد: مردم كوفه به كودكان سوار بر مَحمِل، خرما، نان و گردو مى‏دادند. در اين حال ام كلثوم فرياد زد و گفت: اى مردم كوفه، صدقه بر ما حرام است؛ و آنها را از دست و دهان كودكان گرفت و بر زمين انداخت. در اين حال مردم بر مصايبشان گريه مى‏كردند.

سپس ام كلثوم سرش را از محمل بيرون آورد و گفت: ساكت باشيد اى اهل كوفه! مردان ما را مى‏كشيد و بر زنان ما گريه مى‏كنيد؟ خداوند در روز قيامت ميان ما و شما داورى خواهد كرد!

در همان حال كه او با مردم صحبت مى‏كرد، صداى گريه بلند شد و سرها را كه سر حسين (ع) پيشاپيش آنها بود آوردند. سرى بود نورانى چون ماه كه از همه مردم به پيامبر شبيه‏تر بود. رنگ خضاب محاسن سياهرنگش رفته بود و چهره‏اش شبيه قرص ماه تابان بود. نيزه سر آن حضرت را به چپ و راست مى‏گرداند. در آن حال زينب نگاهى به سر برادر افكند و گونه‏اش را به جلوى مَحمِل كوبيد، به طورى كه ديديم خون از زير مقنعه‏اش جارى است. سپس با اشاره به آن سر شريف مى‏گفت:

 (اى هلالى كه چون به قرص تبديل شدى. ناگهان گرفتى و غروب كردى،

اى ميوه دلم گمان نمى‏كردم كه چنين چيزى رقم خورده و مكتوب شده باشد،

برادرم با فاطمه خردسال سخن بگو كه نزديك است قلب او ذوب شود،

برادرم آن قلب مهربان تو را چه شده است كه سخت و سنگ شده است؟

برادرم، على را ببين كه اسير است و در ميان يتيمان جامه‏اش هم بر او سنگينى مى‏كند،

هنگامى كه تن او را با ضرب تازيانه مى‏آزارند، با خوارى و چشم گريان تو را صدا مى‏زند،

برادرم او را به خود بچسبان و نزديك كن و قلب وحشت زده‏اش را آرام گردان.

چه قدر خوار است يتيم، آنگاه كه پدرش را صدا بزند و جوابى از او نشنود.) [1]

اما برای قضاوت صحیح پیرامون این روایت توجه به نکات زیر مهم به نظر می‌رسد:

سند و منبع این روایت

این روایت مُرسَل و بدون سند بوده و به عبارت ديگر سلسلة راويان آن در جايي ذكر نشده است و مشخص نیست چه کسانی آن را نقل کرده‌اند.

 درباره منبع آن نیز باید گفت منابع اوّليه این روایت را نقل نکرده اند، بلکه اولین منبعی که آن را به صورت کامل آورده کتاب «المُنتخب في جَمْعِ المَراثي و الخُطَب» نوشته شيخ‌ فخرالدين طُرَيْحي از علمای قرن یازدهم و استاد و هم‌عصر علامة مجلسی است. البته این کتاب که بدان« المجالس الطریحیه و المجالس الفخریه» نیز می‌گویند، تاریخ‌نگاری زندگی یا قیام امام حسین علیه‌السلام نیست، بلکه جُنگی است شامل حدیث و شعر درباره آن حضرت، که به بسیاری از مطالب آن نمی‌توان اطمینان کرد.

 البته روایت مُسلم جَصّاص در كتاب نورالعين نیز آمده است[2]، ولی آنچه در کتاب نورالعین از این روایت گزارش شده در برگیرنده داستان سر به محمل کوبیدن نیست و به نظر می‌رسد این قسمت بعدها به آن اضافه شده است. هرچند کتاب نورالعین نیز کتابی بسيار ضعيف و غير قابل اعتماد بوده و انبوهی از روایات موهن و سخیف را در خویش جای داده است. افزون بر این نويسنده این كتاب نیز به درستی مشخص نیست؛ تنها به ابراهيم بن محمد نيشابوري اسفرايني نسبت داده که شخصي اشعري مذهب و شافعي مسلك است، و حتي اين انتساب هم مورد قبول كارشناسان كتاب نيست.[3]

از همین رو محدث متقي، صاحب مفاتيح الجنان؛ مرحوم شيخ عباس قمي(ره) در مورد اين خبر مي‌نويسد:
مؤلف مي‌گويد كه ذكر مَحامل و هودج در غير خبر «مسلم جصّاص» نيست و اين خبر را اگرچه علامه مجلسي نقل فرموده، لكن مأخذ نقل آن منتخب طُرَيحي و كتاب نورالعين است كه حال هر دو كتاب براي اهل فن حديث مخفي نيست، و نسبت شكستن سر به جناب زينب، سلام‌الله عليها، و اشعار معروفه نيز بعيد است از آن مخدّره كه عقيله هاشميين و عالمه غير معلّمه و رضيعه نبوت و صاحب مقام رضا و تسليم است.[4]

عالم بزرگوار آيت الله حاج ميرزا محمد ارباب (متوفي 1328ﻫ ق) نيز در اين‌باره مي‌نويسد:
...[از]كتب مقاتل نمايد كه حمل اهل‌بيت بر جهاز شتران بوده، و ذكر محامل از خصايص خبر مسلم جصّاص است در كتاب «نورالعين» كه كتابي است بي‌اعتبار و مجهول‌المؤلّف و شيخ طُريحي از آن‌جا حكايت كرده. و شكستن پيشاني حضرت زينب نيز از مشتملات اين خبر مجهول است، و اشعار مذكوره معروفه در اين خبر نيز از مقام فصاحت و بلاغت عقيلةالهاشميين بسيار دور است؛ چنانچه بر اهل بصيرت و خبرة‌ فن مخفي نيست.[5]

با این همه مرحوم علامه مجلسی در کتاب بحار الانوار در ابتدای ذکر این روایت بیان می‌کند:
«رَأَيْتُ فِي بَعْضِ الْكُتُبِ الْمُعْتَبَرَةِ رُوِيَ مُرْسَلًا عَنْ مُسْلِمٍ الْجَصَّاص[6]‏؛ در بعضی از کتب معتبره دیدم که به صورت مرسل و بدون سند از مسلم جصاص روایت کرده بود.»

بعضی با تمسک به این سخنِ علامه مجلسی خواسته‌اند به تقویت این روایت بپردازند و حتی آن را روایتی مُعتبر جلوه دهند! این درحالی است که اولاً علامة مجلسی در اینجا تصریح می‌کند که این روایت به صورت مرسل و بدون سند بوده و این موضوع برای بی‌اعتباری آن کافی است. ثانیاً این‌ موضوع که علامة مجلسی از منبع خویش نامی نمی‌برد، نه تنها بر اعتبار آن نمی‌افزاید، بلکه تشکیک‌هایی را دربارة اعتبار این منبع به وجود می‌آورد، زیرا با وجود اعتبار یک کتاب نزد علمای شیعه، دیگر جایی برای نام نبردن از آن وجود ندارد، و صرف نام بردن از این منبع برای توجه دادن مخاطبان به اعتبار آن کافی است، مثلاً گفته می‌شود: «در کامل‌الزیارات آمده است که...»، پس نام نبردن از کتاب منتخبِ طریحی و یا هرمنبعی دیگر در اینجا، نشان از مناقشات فراوان پیرامون این منبع دارد که آن را در نظر بسیاری از علما ضعیف قرار می‌داده است، ولی به هرحال علامة مجلسی به خاطر احترام به مؤلف آن، و یا ملاحظاتی که خود در نظر داشته‌اند، آن را منبعی معتبر معرفی می‌کنند، پس با کمال احترام به جایگاه علمی علامة مجلسی، به نظر می‌رسد ایشان نیز از ضعف کتاب‌های کتاب طریحی آگاه بوده‌اند و از این رو بهتر دیده‌اند که نام آن را در اینجا آشکار نسازند.

از همة اینها گذشته وجود یک روایت در کتابی معتبر به تنهایی دلیل بر اعتبار آن روایت نیست، زیرا روایات ضعیف و حتی مجعولی در کتاب‌های معتبر حدیثیِ متقدّمِ شیعه وجود دارد، که علمای شیعه به نقد و رد آنها پرداخته‌اند. پس اعتبار یک کتاب و یا نویسندة آن نمی‌تواند به همة روایت نقل شده در آن اعتبار ببخشد، خصوصاً در هنگامی این منبع از منابع و جوامعِ متأخرِ شیعه باشد.

پس به هرحال منبع روایت مسلم جصاص با خصوصیت سر به محمل کوبیدن آن، منحصر به کتاب منتخب طریحی است و هما‌ن‌گونه که بیان شد این کتاب منبعی ضعیف و موهن است. با این حال متأسفانه بعضی از مدافعان این روایت روش مغالطه‌گرانه‌ی خاصی را به کار بسته و با ردیف نمودن انبوهی از کتب متأخری که هیچ کدام به عنوان منبع اصلی این روایت نیستند، در صدد کثرت بخشی به منابع آن هستند. مثلا در میان کتاب‌ها از کتاب مودة القربی اثر قندوزی حنفی نام برده می‌شود، در حالی که این کتاب متأخر از بحارالانوار بوده و متعلق به قرن سیزدهم است، حتی اصل داستان در این کتاب نیز به صورت گزیده و به صورت نقل به  معنا آمده است، نه یک گزارش مستند روایی و یا تاریخی؛ و از این جهت هم ارزش چندانی ندارد.

 متأسفانه در میان این کتاب‌ها، حتی کتاب‌هایی دیده می‌شوند که در چند سال اخیر نگارش شده‌اند و از جهت علمی نمی توانند به هیچ روایتی اعتبار دهند و فقط بیشتر برای شلوغ کردن بحث آورده شده اند!

مطلب مضحک این‌که وقتی دست بعضی از این افراد نسبت به اعتبار بخشی به منابع این گونه روایات خالی میماند این مطلب را عرضه می دارند که: «همه کتب قدیمه به دست ما نرسیده است و ممکن کتب معتبری بوده اند که این روایت در آنها نقل شده‌ است.» اگرچه این استدلال آن‌قدر سست است که احتیاجی به پاسخ‌گویی ندارد، ولی باید به این مطلب اشاره کرد که با چنین منبع‌تراشیِ متوهمانه‌ای هر روایت دروغینی را می‌توان توجیه کرد و منبعی معتبر برای آن ساخت. از این که بگذریم مدافعان و توجیه گران این روایت باید درصدد در مقام اثبات منبع برای این روایت باشند و تا هنگامی که منبعی معتبر درباره آن ارائه نشود، مشمول اصالت عدم نقل هستند.
 
نقد محتوای این روایت

همان‌گونه که بزرگان اهل فن بیان نموده‌اند محتوای این روایت نیز بسیار بی‌اعتبار و ضعیف بوده و با گزارش‌ها و روایات معتبر نیز هم‌خوانی نداردکه نمونه‌هایی از آن در ادامه بیان می‌شود:

1. ذكر مَحامِل و هُودَج تنها در این روایت آمده است و با بررسی روایات و گزارش‌های دیگر به این نتیجه خواهیم رسید که در کاروان اسیران عاشورا اصلاً مَحامِل يا هُودَجي در كار نبوده است تا حضرت زينب، عليها‌السلام، سرش را به آن بكوبد.

توضیح بیشتر این‌که مَحمِل یا هُودَج که به آن کَجاوه نیز می‌گویند اتاقکی چوبی است که بر پشت شتر یا هر چارپای دیگری می‌بندند و یک یا دو نفر در آن نشسته و مسافرت می‌کنند. محمل می‌تواند یک اتاقک باشد و روی گرده چارپا قرار گیرد و یا دو قسمت داشته و در دو طرف گرده چارپا آویزان شود. معمولا در قدیم زنان و مردان مهم و صاحب مقام را سوار بر کجاوه می‌کردند و مردان بر پشت چارپا نشسته و سفر می‌کردند. مرحوم محدث قمي(ره) در این باره می‌نویسد:

 مؤلف گويد: كه ذكر مَحامل و هُودَج در غير خبر مسلم جصّاص نيست،...و آنچه از مقاتل مُعتبره معلوم مى‏شود حمل ايشان بر شتران بوده كه جهاز ايشان پلاس و روپوش نداشته‏[است].[7]

جالب این‌که حتی در ابتدای این روایت نیز بیان شده که امام زین العابدین علی بن حسین- علیهما‌السلام- را بر شتری برهنه و بی‌جهاز سوار نموده بودند و آن حضرت در اشعاری از این امر گلایه نیز نمودند. پس چگونه ممکن است یزیدیانی که تا به دین حد نسبت به اهل‌بیت پیامبر- علیهم‌السلام- قساوت قلب داشتند، برای زنان آنها محامل و هودج فراهم کنند، با توجه به این نکته گذاشتن مَحامل و هُودَج بر روی شتران نشانة احترام اهل‌بیت پیامبر- علیهم‌السلام- و تکریم آنها می‌باشد.

همچنان‌که در نقلِ کتاب نورالعین از روایتِ مسلم جصاص- که البته خبری از داستان سر به محمل کوبیدن در این نقل نیست- آمده که زنان و کودکان اسیر عاشورا نیز بر روی شتران بی‌جهاز سوار نموده بودند، عبارت کتاب نورالعین چنین است:

«بعد قليل اقبلت الجمال عليها حريم الحسين والشهداء و هم بغير وطاء ولا غطاء[8]؛ [سرهای شهداء را در پشایش کاروان وارد کوفه نمودند] و بعد از مدتی حَرَمِ امام حسین و شهداء سوار بر شترانی که نه زيرانداز داشتند و نه سایه‌بان، وارد شدند.

این در حالی است که در قسمتی از روایتِ منتخب طریحی که داستان سر به محمل کوبیدن در آن وجود دارد، بیان  شده که زنان و کودکان سوار بر محمل بودند، از همین رو به نظر می‌رسد کسانی بعدها با روتوش این روایت، داستان سر به محمل کوبیدن را به آن اضافه نموده‌اند، متوجه تناقض این قسمت با فرازهای قبلیِ آن نبوده‌اند.[9]

با این حال بعضی از طرفداران این روایت برای فراهم‌کردن گزارشی در تأیید وجود محامل و هودج در کاروان اسیران، به وجود واژه اَقْتاب در این فراز از زیارتِ ناحیه متمسک شده‌اند، که در آن آمده است: « وَ سُبِی أَهْلُک کالْعَبِیدِ، وَ صُفِّدُوا  فِی الْحَدِیدِ، فَوْقَ‏ أَقْتَابِ‏ الْمَطِیاتِ‏، تَلْفَحُ وُجُوهَهُمْ حَرُّ الْهَاجِرَاتِ[10]؛ اهل‌وعیالت چون بردِگان به اسیرى رفتند و درغُل‌وزنجیرآهنین برفراز شتران دربند شدند»‏

 این عده برای اینکه این نقل را تأییدی برای خبر مسلم جصاص به‌حساب آورند، اقتاب را به محامل و هودج معنا می‌کنند. درحالی‌که «اقتاب» به معنای پالانی است که بر پشت شتر قرار می‌دهند؛ زیرا سوارشدن بر روی شتر بدون این پالان برای زنان و کودکان امکان‌پذیر نیست. در فرهنگ‌های لغت نیز در معنای اقتاب آمده است: «القَتَب‏ للجَمَل کالإِکاف لغَیرِه‏[11]؛ قتب برای شتر مانند پالان برای دیگرحیوانات است» پس اقتاب معنایی متفاوت با محمل و هودج دارد و در آن اطاقکی چوبین وجود ندارد تا حضرت زینب علیها‌السلام سرشان را به جلوی آن بکوبد. این معنای قَتَب حتی از فراز زیارت ناحیه که به آن استدلال می‌شود نیز اقتباس‌پذیر است؛ زیرا اتفاقاً در ادامه این فراز زیارت ناحیه، کاروان اسرای عاشورا این‌گونه وصف می‌شود: «تَلْفَحُ وُجُوهَهُمْ حَرُّ الْهَاجِرَاتِ‏، یسَاقُونَ فِی الْبَرَارِی وَ الْفَلَوَاتِ؛ گرماى [آفتابِ] نیمروز چهره‌هاشان را مى‌سوزاند، درصحراها و بیابان‌ها کشیده می‌شدند.» و این نشان از آن است که در این کاروان هودج و محملی وجود نداشته که برای آن‌ها سایبان باشد.

متأسفانه در این میان بعضی تعصب بیشتری به خرج داده و با جستجوی لفظ محمل و محامل در همه روایات اهل بیت علیهم‌السلام، هرکجا که از این تعبیر سخنی به میان آمده است آن را دلیلی بر وجود محمل در کاروان اسیران دانسته‌اند! مثلا بعضی به این موضوع استشهاد کرده اند که پس از آن‌که امام حسین علیه‌السلام در مدینه خبر غیبی شهادشان را از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در خواب شنیدند،گريان از خواب برخاستند و نزد خاندان خود آمد و خواب خود را بیان کرده و با آنها وداع نمودند و خواهرانش را بر محمل سوار كردند.( فَانْتَبَهَ الْحُسَيْنُ ع مِنْ نَوْمِهِ بَاكِياً فَأَتَى أَهْلَ بَيْتِهِ فَأَخْبَرَهُمْ بِالرُّؤْيَا وَ وَدَّعَهُمْ وَ حَمَلَ أَخَوَاتِهِ عَلَى الْمَحَامِل‏)[12]

این عده توجه ندارند که موضوع بحث کاروان اسیران عاشورا است نه کاروان امام حسین علیه السلام که از مدینه حرکت نموده است و چنانچه که گذشت در گزارش‌های معتبر تاریخی تصریح به عدم وجود محمل برای اسیران شده است. البته این عده با جستجوی فراوان در کتاب‌های تاریخی، نقلی را در یکی از آنها پیدا کرده‌اند که تعبیر محمل درباره کاروان اسیران به کار برده شده است؛ ولی باز به این موضوع توجه ندارند که تعبیر محمل به کار برده شده در این روایت نیز در واقع همان معنای پالانی را دارد که پیش از این با استفاده از کتاب های معتبر تاریخی به بیان آن پرداختیم؛ دقت در تمام تعابیر این نقل نیز گویای این موضوع است، زیرا در این نقل آمده است: «فسار القوم بحرم رسول الله صلّى الله عليه و سلّم من الكوفة إلى بلاد الشام على محامل بغير وطاء من بلد إلى بلد و من منزل إلى منزل كما تساق أسارى الترك و الديلم[13]؛ اهل بیت و حرم رسول خدا صلی الله علیه و آله سوار بر محاملی که سایه‌بان نداشتند، از کوفه به شام آورده شدند، همان‌گونه که اسیران ترک و دیلم را می‌آوردند.»

 متأسفانه این عده در ترجمه این گزارش تعابیر « بغير وطاء» و « كما تساق أسارى الترك و الديلم» را ترجمه نکرده و یا نمی‌آورند.
2.3. همان‌گونه که نقل شد اشعاری که در متن روایت به امام زین العابدین- علیه‌السلام- و همچنین حضرت زینب- علیهاالسلام- نسبت داده شده‌اند، از جهت فصاحت و بلاغت و وزن و قافیه، فوق‌العاده ضعیف می‌باشند و نسبت دادن چنین اشعاری به آن بزرگواران جفایی بزرگ در حق ایشان است.

افزون بر این در یکی از مصرع‌های شعر به منتسب حضرت زینب- علیهاالسلام- آمده است: «يا اخي فاطم الصغيرة كلمها»؛ «اي برادر با من حرف نمي‌زني، نزن؛ لااقل با دختر صغيره خود فاطمه سخن بگو!» چگونه اين سخن مي‌تواند صحيح باشد، در حالي كه بنا به تصريح همة تاريخ نويسان و پژوهش‌گران اسلامي، فاطمه بنت الحسين، علیهما‌السلام، كه فاطمة كبري هم خوانده مي‌شود، آن روز، زن بزرگ و شوهرداري بود كه با شوهرش حسن مُثنّي همراه پدرش از مدينه خارج شده بودند و شوهرش حسن بن حسن، علیهما‌السلام، معروف به حسن مُثنّي در روز عاشورا پس از آن‌كه زخم‌هاي فراوان برداشته بود، از مرگ نجات يافت. و از دختر ديگري براي امام حسين، علیه‌السلام، كه فاطمه نام داشته باشد و در كاروان اسراي كربلا باشد نام برده نشده است و آن‌كه در ميان روضه‌خوانان به نام فاطمه صغري معروف است، به قول خود روضه‌خوانان به علّت بيماري در مدينه مانده بود و در حماسة عاشورا شركت نداشت.

در بيت بعدي نيز، جعل كنندة خبر، امام حسين، علیه‌السلام، را به سنگدلي و قساوت قلب متهم كرده است كه با تمسك به صنايع ادبي، مانند تجاهل عارف، هم نمي‌شود آن را درست كرد!

4. مطالبی در ابتدای این حکایت بیان می‌شود که تردیدها را دربارة محتوای آن دوچندان می‌کند، زیرا ابتدای این روایت به گونه‌ای گزارش می‌شود که گویا مسلم جَصّاص از واقعة عاشورا و شهادت امام حسین- علیهاالسلام- بی‌خبر بوده است و از شاگردش دربارة علّت هیاهویی که درکوفه به هنگام ورود کاروان اسیران به وجود آمده بود، سؤال می‌کند! آیا می‌توان پذیرفت آن زمان کسی در کوفه حاضر بوده و از جریان شهادت امام حسین- علیهاالسلام- بی خبر باشد؟! افزون بر این، روایت به گونه‌ای حکایت می‌شود که گویا مسلم جصّاص فردی محبِّ اهل‌بیت بوده و از دیدن کاروان اسیران عاشورا و سرهای شهداء بسیار متألم می‌شود، ولی با این حال، طبق همین گزارش، وی قبل از آن با خیال راحت در حال کار و خدمت برای عبدالله بن زیاد بوده است.

5. گزارش های معتبر تاریخی حاکی از آن هستند که عمر سعد، سر مقدّس امام حسین- علیه‌السلام- را بى‌درنگ پس از شهادت آن حضرت، همراه خَوْلي بن يزيد اَصْبَحي و حُمَيْد بن مُسْلِم اَزْدِي‏ نزد عبيدالله بن زياد فرستاد.[14] چنانچه حکایتِ مشهور برده شدن سر مقدّس امام حسین- علیه‌السلام- به خانة خَوْلى و وقایع مربوط به آن، نیز از فروعاتِ این واقعه هستند.[15] پس از آنجا که کاروان اسیران یک روز بعد از عاشورا یعنی روز یازدهم از کربلا به سمت کوفه حرکت نمودند، اصلاً هنگام ورود کاروان اسیران به کوفه سر مقدّس امام حسین- علیه‌السلام- همراه آنها نبوده است. این درحالی است که بنابر نقل گزارش مسلم جصّاص سرهای شهداء همراه با کاروان اسیران وارد کوفه شده و در پیشاپیش آنها قرار داشت!

6. مطالب دیگری که اختصاص به این روایت دارد، این که در این روایت بیان شده که حضرت ام‌کلثوم- علیها‌السلام- نمی‌گذاشت مردم كوفه به كودكان سوار بر مَحمِل، خرما، نان و گردو بدهند و با این استدلال که صدقه بر ما اهل‌بیت حرام است، آنها را از دست و دهان كودكان گرفته و بر زمين می‌انداخت. این حکایت تنها در این روایت آمده و البته به واسطة روضه‌خوانان میان مردم شهرت عظیم و فراوانی نیز یافته‌ است، ولی با این حال با احکام فقهی شیعه مطابقت ندارد؛ زیرا اگرچه تردیدی در حرمت صدقة واجب بر اهل بيت-علیهم‌السلام- و فرزندان آنها نیست، اما میان فقهای شیعه اختلافی وجود ندارد که دادن صدقه مستحبی به سادات و اهل‌بیت علیهم‌السلام اشکالی ندارد. افزون بر همة اینها، در گزارش‌های معتبر تاریخی دیگری آمده است که اهل‌بیت- علیهم‌السلام- هدایای کوفیان را می‌پذیرفتند و از آنها استفاده می‌کردند.[16] اما این که بعضی از فقها در کتاب‌های فقهی متعرض این فراز روایت شده و به خاطر تعارضات آن با مباحث فقهی شیعه به تأویل آن پرداخته‌اند، متضمن صحت و اطمینان آنها به این روایت نیست بلکه این مباحث بنابر فرض صدور مطرح شده‌اند و این گونه مباحثات فرضی پیرامون روایات در کتب های فقهی فراوان است و موجب اعتبار بخشی به آنها نمی‌شود.

7. با توجه به شخصيّت رضا و تسليم و خويشتن‌داري حضرت زينب علیها‌السلام، با قاطعيت بايد گفت آن زينب كبرائي كه متون اسلامي او را توصيف مي‌كند، از زمين تا آسمان با زينبی كه اين خبر به وصف آن می‌پردازد، فاصله دارد. آيا مي‌توان گفت اين زينب همان زينبي است كه وقتي جنازه برادرش را در گودال ديد، دستانش را به سوي آسمان گرفت و گفت: «الهِي تَقَبّل مِنّا هَذا القُربَان[17]؛ «خدايا اين قرباني را از ما بپذير.»

مسلم جصّاص، کارگزار ابن زياد، مي‌گويد: زينب سرش را با چوب محمل شكافت و خون سرش را جاري ساخت تا شماتت دشمنان را باعث شود، امّا پيام‌آورِ معصوم ِ عاشورا حضرت زين العابدين، علیه‌السلام، مي‌فرمايد:

«ما رَأيْتَ عَمَّتي تصلي الليلَ عَن جُلوس الاّ ليلةَ الحادي عَشَر[18]؛ هرگز نديدم عمه‌ام كه نماز شب را نشسته بخواند، مگر در شب يازدهم.»
افزون بر این در تعدادی از روایت‌ها آمده است که امام‌حسین علیه السلام زنان فاطمی را از کارهایی همچون گریبان‌چاک‌دادن و خراش‌زدن به صورت، بعد از شهادتشان نهی فرموده‌اند و چیزی که مهم است این‌که فراوانی و اعتبار این روایات بیش از روایاتی همچون داستان سر به محمل کوبیدن است. چنان‌که در مقاتل معتبر آمده است که امام‌حسین علیه السلام در شب عاشورا به زنان حرم چنین فرمودند:

یا اُخْتاهُ یا اُمَّ کُلْثُومٍ، وَ أنْتِ یا زَیْنَبُ، وَأنْتِ یا فاطِمَةُ، وَأنْتِ یا رُبابُ، اُنْظُرْنَ إِذا أنَا قُتِلْتُ فَلا تَشْقُقْنَ عَلَیَّ جَیْبا وَلا تَخْمِشْنَ عَلَیَّ وَجْها وَلا تَقُلْنَ عَلَیَّ هَجْرا.[19]

ای خواهرم اُم‌کلثوم و تو زینب و هم تو ای فاطمه و تو ای رباب، توجه کنید! هرگاه کشته شدم، گریبان چاک نزنید و صورت نخراشید و سخن ناروا بر زبان جاری نکنید.

همچنین در روایتی دیگر، آن حضرت خواهرشان زینب را این‌گونه خطاب قرار می‌دهند:
یَا أُخْتَاهْ اتَّقِی اللَّهَ وَ تَعَزَّیْ بِعَزَاءِ اللَّهِ وَ اعْلَمِی أَنَّ أَهْلَ الْأَرْضِ یَمُوتُونَ وَ أَهْلَ السَّمَاءِ لَا یَبْقَوْنَ وَ أَنَّ کُلَّ شَیْ‌ءٍ هَالِکٌ إِلَّا وَجْهَ اللَّهِ الَّذِی خَلَقَ الْخَلْقَ بِقُدْرَتِهِ وَ یَبْعَثُ الْخَلْقَ وَ یَعُودُونَ وَ هُوَ فَرْدٌ وَحْدَهُ أَبِی خَیْرٌ مِنِّی وَ أُمِّی خَیْرٌ مِنِّی وَ أَخِی خَیْرٌ مِنِّی وَ لِی وَ لِکُلِّ مُسْلِمٍ بِرَسُولِ اللَّهِ صلی الله علیه و آله أُسْوَةٌ فَعَزَّاهَا بِهَذَا وَ نَحْوِهِ... یَا أُخَیَّةُ إِنِّی أَقْسَمْتُ فَأَبِرِّی قَسَمِی لَا تَشُقِّی عَلَیَّ جَیْباً وَ لَا تَخْمَشِی عَلَیَّ وَجْهاً وَ لَا تَدْعِی عَلَیَّ بِالْوَیْلِ وَ الثُّبُورِ إِذَا أَنَا هَلَکْت.[20]

ای خواهرم، تقوای الهی را پیشه کن و به‌واسطه دلگرمی‌هایی که خداوند به صابرین داده است خویشتن‌داری نما. بدان که اهل زمین می‌میرند و اهل آسمان باقی نخواهند ماند. همه‌چیز نابود خواهد شد؛ جز ذات خداوندی که زمین را با قدرتش خلق کرد و مخلوقات را برانگیخته و به‌سوی خود بازمی‌گرداند و او یکتا و واحد است. پدرم بهتر از من بود، مادرم بهتر از من بود و برادرم [هم] برتر از من بود. [همه این‌ها به شهادت رسیدند] من و آن‌ها و هر مسلمانی چون رسول خدا صلی الله علیه و آله از دنیا می‌رویم... . ای خواهرم، تو را قسم می‌دهم و به قسم من وفادار باش. وقتی‌که از دنیا رفتم برای من گریبانت را پاره نکن، به‌خاطر من صورتت را نخراش و آه و واویلا نکن.

نویسنده کامل‌الزیارات نیز از امام‌محمدباقر علیه‌السلام روایت می‌کند که هنگامی‌که امام‌حسین علیه‌السلام درصدد کوچیدن از مدینه برآمد، زنان بنی‌ عبدالمطلب آمدند و به نوحه‌سرایی پرداختند، تا آنکه امام‌حسین علیه‌السلام به میانشان رفت و فرمود:

 أَنْشُدُکُنَّ اللَّهَ أَنْ تُبْدِینَ هَذَا الْأَمْرَ مَعْصِیَةً لِلَّهِ وَ لِرَسُولِه.

 شما را به خدا سوگند مبادا که نافرمانی خدا و رسول باشد که از شما سر بزند.[21]

و مراد آن حضرت از نافرمانی خدا، عزاداری‌هایی همچون گریبان‌چاک‌دادن و خراشیدن ‌صورت بوده است.

همچنین امام‌محمدباقر علیه‌السلام در روایتی فرمودند:

 رسول خدا صلی الله علیه و آله به فاطمه علیهاالسلام فرمود:

«إِذَا أَنَا مِتُّ فَلَا تَخْمِشِی عَلَیَّ وَجْهاً، وَ لَا تُرْخِی عَلَیَّ شَعْراً، وَ لَا تُنَادِی بِالْوَیْلِ، وَ لَا تُقِیمِی عَلَیَّ نَائِحَةً.

وقتی‌که من از دنیا رفتم به‌خاطر من صورت نخراش و مو پریشان مکن و واویلا نکن و بر من نوحه نخوان.

سپس فرمود: این همان معروفی است که خداوند عزوجل در کتابش فرموده. [«وَ لا یَعْصِینَکَ فِی مَعْرُوفٍ؛[22] و تو را در معروفی نافرمانی نکنند.][23]

در این روایت از زیاده‌روی در عزاداری حتی برای بهترین بندگان خدا نیز نهی شده است. ایشان با اینکه می‌دانستند مصیبتشان بر دخترشان فاطمه علیهاالسلام بسیار گران است، آن حضرت را از اعمالی که در عصر جاهلیت مرسوم بود، نهی کردند و از ایشان خواستند تا مراعات متانت را حتی در مرگ پدری چون رسول خدا صلی الله علیه و آله بنماید.

8. علاوه بر آنچه گفته شد بايد توجه داشت كه اگر اين روايت درست هم باشد، الگو قرار دادن آن برای دیگران و نتیجه‌گیری از آن برای صحت روش‌هایی همچون  قمه‌زنی بسیار نادرست است، زيرا نه موقعيت قمه‌زنان، موقعيت زينب، عليها‌السلام، است و نه كار آنها مانند كار آن حضرت است. آیت‌اللّه  شیخ محمدحسین کاشف الغطاء پس از اشاره به داستان سر به محمل کوبیدن می‌نویسد:

«ولکن این معنی و درجه از درک مصیبت حضرت امام‌حسین علیه‌السلام که ما به آن اشاره کردیم، برای هرکسی مقدور نیست و هر شنونده‌ای به آن نمی‌رسد و از هر آزمندی انتظار نمی‌رود و به صرف اداء و خیال‌پردازی حاصل نمی‌شود؛ زیرا این درجه دارای مرتبه‌ای بس والا و جایگاهی بسیار رفیع و شامخ و بلندمرتبه می‌باشد و فقط از اهل آن انتظار می‌رود. این درحالی است که بیشتر اشخاصی که این کارها و رفتارها [یعنی قمه‌زنی و...] را انجام می‌دهند،‌ بیشتر از روی تظاهر، ریا، تعصب و تملّق آن را به عمل می‌آورند، بی‌آنکه قصدی درست و نیت صالحی داشته باشند. با اینکه انجام این اعمال با قصد غیرصحیح و عدم صداقت در نیت، خالی از اشکال نبوده، بلکه حرام است. افزون‌بر اینکه حرمت‌بودن این اعمال به‌خاطر بعضی از جهات و عوارض زمانی و مکانی [همچون وهن‌مذهب‌بودن آن‌ها] مضاعف خواهد شد. بنابراین بهترین و پاکیزه‌ترین روش در یادآوری عاشورا و حماسه حسینی، تنها نوحه‌سرائی، مرثیه‌خوانی،گریه‌نمودن برای این گل آستان نبوی صلی الله علیه وآله  سلام‌دادن بر آن بزرگوار، به زیارت آن حضرت رفتن، لعن بر دشمنان ایشان و تبری‌جستن از ظالمینی که در شهادت آن حضرت مشارکت داشته و به آن راضی بوده‌اند، است. سلام خداوند بر آن حضرت و پدران و فرزندان برگزیده ایشان باد.»[24]
 
پینوشت:
[1]. فخرالدین بن محمد طریحی، المنتخب للطريحي في جمع المراثي و الخطب، بیروت: موسسه الاعلمی للمطبوعات،1424هـ ق، ص 464 و محمد باقر مجلسی، بحار الأنوار، چاپ دوم، بيروت: دار إحياء التراث العربي، 1403 ق، ج‏45، ص114.
[2]. ابي اسحاق اسفرايني، نور العين في مشهد الحسين، تونس: مطبعة المنار، ص 55 و ابي اسحاق اسفرايني، نور العين في مشهد الحسين، نسخة خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، شماره:۶۹۳۷IR، کاتب شیخ محمدباقر گلپایگانی، ص 73.
[3]. نام كامل اين كتاب «نورالعين في مشهد الحسين» است براي نخستين بار دويست سال پيش در سال 1298ق در مصر چاپ شده و پس از آن نيز ده بار در بمبئي و مصر و بغداد چاپ و افست شده است. همة نويسندگاني كه در عاشورا پژوهي با تأمل و تحقيق قلم زده‌اند به ساختگي و غيرمستند بودن اين كتاب، تصريح كرده‌اند. چنانچه شهيد قاضي طباطبايي آن را «از كتب بسيار ضعيف و غير قابل اعتماد» و «مجعوله و ضعيفه و مجهول المؤلف» وصف كرده و نوشته «مقتل اسفرايني پر از جعليات و نقليات قصه سرايان است». كتابشناس بزرگ معاصر، علامه سيد عبدالعزيز طباطبائي يزدي نيز انتساب كتاب را اسفرايني رد كرده و مي‌نويسد: «من احتمال بيشتر مي‌دهم كه اين كتاب ساختگي، و منسوب به اسفرايني است؛ چرا كه اسلوب آن به آثار قلميِ قرن چهارم نمي‌سازد». (محمد اسفندياري، كتابشناسي تاريخي امام حسين(ع)، چاپ اول، تهران: سازمان چاپ و امنتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 1380ش، ص64 و محمد صحتي سردرودي، عاشورا پژوهي با رويكردي به تحريف شناسي تاريخ امام حسين، ص64)
[4]. شیخ عباس قمی، منتهى الآمال فى تواريخ النبى و الآل عليهم السلام، قم: انتشارات دلیل، 1379ش، ج‏2، ص 938.
[5]. ميرزا محمد ارباب، الاربعين الحسينيه، چاپ اسوه، ص232.
[6]. محمد باقر مجلسی، بحار الأنوار، چاپ دوم، بيروت: دار إحياء التراث العربي، 1403 ق، ج‏45، ص114.
[7]. شیخ عباس قمی، منتهى الآمال فى تواريخ النبى و الآل عليهم السلام، قم: انتشارات دلیل، 1379ش، ج‏2، ص 939.
[8]. ابي اسحاق اسفرايني، نور العين في مشهد الحسين، تونس: مطبعة المنار، ص 55 و ابي اسحاق اسفرايني، نور العين في مشهد الحسين، نسخة خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، شماره:۶۹۳۷IR، کاتب شیخ محمدباقر گلپایگانی، ص 73.
[9]. تعبیر محمل در نقل کتاب منتخب طریحی دوبار به کار بسته شده که هر دو مورد متعلّق به قسمتی است که در کتاب نورالعین وجود ندارد.
[10]. ابن مشهدى، المزار الکبیر، چ۱، قم: دفتر انتشارات اسلامى وابسته به جامعه مدرسین، 1419ق، ص505.
[11].  حسینی زبیدی، تاج‌العروس، ج۲، چ۱، بیروت: دار الفکر، 1414ق، ص304؛ محمدبن‌مکرم ابن منظور، لسان العرب، ج۱، چ۳، بیروت: دار صادر، 1414ق، ص660.
[12]. شیخ صدوق،امالي، ص 152.
[13]. الفتوح، ج‏5، ص127.
[14]. ابو حنيفه احمد بن داود الدينورى (م 282)، الأخبار الطوال، تحقيق عبد المنعم عامر مراجعه جمال الدين شيال،قم، منشورات الرضى، 1368ش، ص259 و أبو جعفر محمد بن جرير الطبري (م 310)، تاريخ‏الطبري(تاريخ الأمم و الملوك)، تحقيق محمد أبو الفضل ابراهيم، بيروت، دار التراث، ط الثانية، 1387/1967، ج‏5، ص455 و شیخ مفيد، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، چاپ اول، قم: كنگره شيخ مفيد، 1413 ق، ج‏2، ص113.
[15]. شیخ مفيد، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، چاپ اول، قم: كنگره شيخ مفيد، 1413 ق، ج‏2، ص113.
[16]. على بن موسى ابن طاووس، اللهوف على قتلى الطفوف، ترجمه احمد فهرى زنجانى، چاپ اول، تهران: جهان، 1348ش، ص145.
[17]. عبد الله بن نور الله بحرانى، عوالم العلوم، چاپ: اول، قم: مؤسسة الإمام المهدى عجّل الله تعالى فرجه الشريف، 1413 ق. ج‏11، قسم2، ص958
[18]. عبد الله بن نور الله بحرانى، عوالم العلوم، چاپ: اول،قم: مؤسسة الإمام المهدى عجّل الله تعالى فرجه الشريف، 1413 ق. ج‏11، قسم2، ص953
[19]. على‌بن‌موسى‌بن‌طاووس، اللهوف على قتلى الطفوف، ترجمه احمد فهرى زنجانى، چ۱، تهران: جهان، 1348ش، ص82.
[20]. ابو مخنف کوفى، لوط بن یحیى، وقعة الطفّ، چ۳، قم: جامعه مدرسین، 1417ق، ص201؛ شیخ مفید، الإرشاد فی معرفة حجج الله على العباد، ج۲، چ۱، قم: کنگره شیخ مفید، 1413ق، ص94.
[21]. جعفربن‌محمد‌بن‌قولویه، کامل الزیارات، چ۱، نجف اشرف: دار المرتضویة، 1356ش، ص96. متأسفانه در بعضی مقاتل معمولاً نسبت‌های نادرستی به اهل‌بیتِ امام‌حسین علیه‌السلام داده می‌شود که اگر بخواهیم همه این نسبت‌های نادرست را بپذیریم و بگوییم که این موارد اختصاص به عزای امام‌حسین علیه‌السلام داشته، بسیاری از محرمات، نعوذ بالله،  به‌عنوان عزاداری حلال می‌شود و باید گفت نهضتی که خود داعیه نهی‌ازمنکر داشته مجوز بعضی از محرمات الهی شده است. نمونه‌ای از این نسبت‌های نادرست عبارت‌اند از: سربرهنه‌بودن حضرت زینب در شب عاشورا در میان نامحرمان (نک: میرزا ابوالحسن شعرانی، ترجمه نفس المهموم، ص199) سربرهنه‌بودن زنان حرم در روز عاشورا (نک: همان، ص327).
[22]. ممتحنه،12.
[23]. محمد‌بن‌یعقوب کلینى، الکافی، ج۱۱، چ۱، قم: دار الحدیث، 1429ق‏، ص211.
[24]. محمدحسین کاشف‌الغطاء، الفردوس الأعلى، چ۱، قم: دار أنوار الهدى، 1426ق،  ص58.

 

دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبا و استثنایی و شاد تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی

Download New Song By Tohi Called Ba Man Miraghsi

 

 

 

تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی

 

 

 


 

MP3 320

 

Tohi Called Ba Man Miraghsi

 


 

MP3 128

 

Tohi Called Ba Man Miraghsi


 

 

 

دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی ... 01.bir3da23.asia/7871/.../hossein-tohi-ba-man-miraghsi-ft-sami-beigi/ دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی Hossein Tohi - Ba Man Miraghsi (Ft Sami Beigi) ... دانلود آهنگ با کیفیت MP3 320. حسین تهی و سامی ... ba man miraghsi by hosein tohi - دانلود رایگان با لینک ... axahang.rozblog.com/tag/ba-man-miraghsi-by-hosein-tohi دانلود آهنگ جدید حسین تهی به نام با من میرقصی با متن آهنگ 320 و 128 دانلود اهنگ بامن میرقصی از حسین تهی دانلود اهنگهای حسین ... Download New Music By Hossein Tohi Called Ba Man Miraghsi. ..... Hosein Tohi Ba Man Miraghsi Mp3 Download. دانلود آهنگ جدید | دانلود موزیک bia4music.com/ Download New Music Hosein Tohi – Ba man Miraghsi + text Music .... دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی ... Hossein Tohi Ft Sami Beigi Ba Man Miraghsi Mp3 128 Hossein Tohi Ft Sami Beigi Ba Man Miraghsi Mp3 320 ... دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی www.musicdelan.ir › دانلود آهنگ › تک آهنگ ۲۰ دقیقه پیش - دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی با لینک مستقیم ... new music by Hossein Tohi - Sami Beigi named Ba man miraghsi. دانلود آهنگ حسین تهی و سامی بیگی با من میرقصی - دانلود ... www.radioshomal.org › آرشیو › آهنگ ۳۲ دقیقه پیش - آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی. Download New Song By Hossein Tohi & Sami Beigi Called Ba Man Miraghsi. دانلود آهنگ ... 95 نظر - دانلود آهنگ جدید radiojavanmusic.com/حسین-تهی-و-سامی-بیگی-به-نام-با-من-میرقصی/ دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی Download New Music Hossein Tohi Ft Sami Beigi Called Ba Man Miraghsi On Radio Javan Music. آلپ گروه - دانلود اهنگ با من میرقصی تهی alpgroup.ir/page-482668.html ۶ روز پیش - دانلود آهنگ جدید حسین تهی به نام با من میرقصی با متن آهنگ 320 و 128 دانلود ... Download New Music By Hossein Tohi Called Ba Man Miraghsi. دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی با من میرقصی www.nikemusic.ir/حسین-تهی-سامی-بیگی-با-من-میرقصی/ ۱۸ دقیقه پیش - دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی | دانلود آهنگ با من میرقصی از حسین تهی و سامی بیگی با لینک مستقیم و با کیفیت ... Hossein Tohi Ft Sami Beigi – Ba Man Miraghsi ... - Barfmusic mybarfmusic.com/26013/hossein-tohi-ft-sami-beigi-ba-man-miraghsi ۳۱ دقیقه پیش - Hossein Tohi Ft Sami Beigi - Ba Man Miraghsi. ... سامی بیگی / آهنگ جدید حسین تهی سامی بیگی به نام با من میرقصی / با من میرقصی / برف موزیک ... سامی بیگی ترانه جدید همیشه - رایگان موزیک raygan.xyz/tag/سامی-بیگی-ترانه-جدید-همیشه/ ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سامی بیگی ترانه جدید همیشه. دانلود ترانه سامی بیگی بنام همیشه ... به نام با من میرقصی Download New Music Hossein Tohi Called Ba Man Miraghsi ... موزیک ] دانلود موسيقي جدید حسین تهی به نام با من میرقصی دانلود آهنگ در ادامه مطلب … ... عارف امرایی بنام خداکنه MP3 320 Aref Amraei – Khodakone MP3 128 Aref ... 

نویسنده : Mostafa بازدید : 2152 تاریخ : چهار شنبه 27 آبان 1394برچسب:دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی ,,, 01,bir3da23,asia/7871/,,,/hossein-tohi-ba-man-miraghsi-ft-sami-beigi/ دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی Hossein Tohi - Ba Man Miraghsi (Ft Sami Beigi) ,,, دانلود آهنگ با کیفیت MP3 320, حسین تهی و سامی ,,, ba man miraghsi by hosein tohi - دانلود رایگان با لینک ,,, axahang,rozblog,com/tag/ba-man-miraghsi-by-hosein-tohi دانلود آهنگ جدید حسین تهی به نام با من میرقصی با متن آهنگ 320 و 128 دانلود اهنگ بامن میرقصی از حسین تهی دانلود اهنگهای حسین ,,, Download New Music By Hossein Tohi Called Ba Man Miraghsi, ,,,,, Hosein Tohi Ba Man Miraghsi Mp3 Download, دانلود آهنگ جدید | دانلود موزیک bia4music,com/ Download New Music Hosein Tohi – Ba man Miraghsi + text Music ,,,, دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی ,,, Hossein Tohi Ft Sami Beigi Ba Man Miraghsi Mp3 128 Hossein Tohi Ft Sami Beigi Ba Man Miraghsi Mp3 320 ,,, دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی www,musicdelan,ir › دانلود آهنگ › تک آهنگ ۲۰ دقیقه پیش - دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی با لینک مستقیم ,,, new music by Hossein Tohi - Sami Beigi named Ba man miraghsi, دانلود آهنگ حسین تهی و سامی بیگی با من میرقصی - دانلود ,,, www,radioshomal,org › آرشیو › آهنگ ۳۲ دقیقه پیش - آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی, Download New Song By Hossein Tohi & Sami Beigi Called Ba Man Miraghsi, دانلود آهنگ ,,, 95 نظر - دانلود آهنگ جدید radiojavanmusic,com/حسین-تهی-و-سامی-بیگی-به-نام-با-من-میرقصی/ دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی Download New Music Hossein Tohi Ft Sami Beigi Called Ba Man Miraghsi On Radio Javan Music, آلپ گروه - دانلود اهنگ با من میرقصی تهی alpgroup,ir/page-482668,html ۶ روز پیش - دانلود آهنگ جدید حسین تهی به نام با من میرقصی با متن آهنگ 320 و 128 دانلود ,,, Download New Music By Hossein Tohi Called Ba Man Miraghsi, دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی با من میرقصی www,nikemusic,ir/حسین-تهی-سامی-بیگی-با-من-میرقصی/ ۱۸ دقیقه پیش - دانلود آهنگ جدید حسین تهی و سامی بیگی به نام با من میرقصی | دانلود آهنگ با من میرقصی از حسین تهی و سامی بیگی با لینک مستقیم و با کیفیت ,,, Hossein Tohi Ft Sami Beigi – Ba Man Miraghsi ,,, - Barfmusic mybarfmusic,com/26013/hossein-tohi-ft-sami-beigi-ba-man-miraghsi ۳۱ دقیقه پیش - Hossein Tohi Ft Sami Beigi - Ba Man Miraghsi, ,,, سامی بیگی / آهنگ جدید حسین تهی سامی بیگی به نام با من میرقصی / با من میرقصی / برف موزیک ,,, سامی بیگی ترانه جدید همیشه - رایگان موزیک raygan,xyz/tag/سامی-بیگی-ترانه-جدید-همیشه/ ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ه‍,ش, - سامی بیگی ترانه جدید همیشه, دانلود ترانه سامی بیگی بنام همیشه ,,, به نام با من میرقصی Download New Music Hossein Tohi Called Ba Man Miraghsi ,,, موزیک ] دانلود موسيقي جدید حسین تهی به نام با من میرقصی دانلود آهنگ در ادامه مطلب … ,,, عارف امرایی بنام خداکنه MP3 320 Aref Amraei – Khodakone MP3 128 Aref ,,,, ادامه مطلب

 

دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه

Download New Remix Amir Abbas Golab Called Divooneh On Radio Javan Music

 

دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه

 

 

 

 

 

 

دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه - رادیو جوان ...

radiojavanmusic.com/ریمیکس-امیر-عباس-گلاب-به-نام-دیوونه/
دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه Download New Remix Amir Abbas Golab Called Divooneh On Radio Javan Music.

دانلود ریمیکس دیوونه از امیر عباس گلاب - دانلود آهنگ جدید

radiojavanmusic.com/tag/دانلود-ریمیکس-دیوونه-از-امیر-عباس-گلاب/
... Golab Called Divooneh On Radio Javan Music. [ به زودی از رادیو جوان موزیک ]. Amir Abbas Golab - Eshghe دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه.

دانلود ریمیکس جدید آهنگ دیوونه از امیر عباس گلاب - ملودیون

melodion.biz › موزیک › تک آهنگ
دانلود ریمیکس جدید آهنگ دیوونه از امیر عباس گلاب,دانلود Remix جدید آهنگ Divooneh از Amir Abbas Golab,رمیکس,remix,ورژن جدید,باز سازی,تکست,پیشواز,ملودیون ...

دانلود ریمیکس امیر عباس گلاب بنام دیوونه - دانلود آهنگ جدید

www.behseda.org/2015/08/.../دانلود-ریمیکس-امیر-عباس-گلاب-بنام-دیو...
۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دانلود ریمیکس امیر عباس گلاب بنام دیوونه · دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب بنام دیوونه. Download New Remix By Amir Abbas Golab Called ...

دانلود آهنگ امیر عباس گلاب به نام دیوونه (رمیکس) | موزیک یک ...

www.musice1.com/دانلود-آهنگ-امیر-عباس-گلاب-به-نام-دیوو/
۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دانلود آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه. (Amir Abbas Golab – Divooneh (Remix. دموی آهنگ در ادامه مطلب. |به زودی از سایت موزیک یک / Musice1|.

دانلود آهنگ دیوونه از امیرعباس گلاب با لینک مستقیم | دانلود ...

sakhamusic.ir/amir-abbas-golab-called-divooneh/
دانلود آهنگ دیوونه از امیرعباس گلاب با لینک مستقیم (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید امیرعباس گلاب به نام دیوونه از رسانه سخاموزیک Download New Music By Amir ...

دانلود ریمیکس امیر عباس گلاب به نام دیوونه

novinmusic.com/دانلود-ریمیکس-امیر-عباس-گلاب-دیوونه/
دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه Download New Remix “Divooneh” Of Amir Abbas Golab برای دانلود آهنگ با دو کیفیت متفاوت به ادامه مطلب مراجعه.

دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه | دانلود آهنگ ...

moshavere-tmt92.ir/tag/دانلود-ریمیکس-جدید-امیر-عباس-گلاب-به-نا
۲۰ دقیقه پیش - دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه. Download New Remix AmirAbbas Golab – Divooneh. http://up.bia4music.com/music/94/8/.

دانلود آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه

musicvar.ir/دانلود-آهنگ-جدید-امیر-عباس-گلاب-دیوونه/
دانلود آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه ترانه : بهروز کشاورز ، آهنگ : امین قباد ، تنظیم : هومن نانداری متن آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه.

دانلود موزیک ویدیو جدید امیرعباس گلاب بنام دیوونه

pop-music.ir/ویدیو-جدید-امیرعباس-گلاب-بنام-دیوونه
رتبه: ۴٫۶ - ‏۵۳۳ رأی

۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دانلود موزیک ویدیو جدید امیرعباس گلاب بنام دیوونه با بالاترین کیفیت + آهنگ این کار برای دانلود ویدیو موزیک به ادامه مطلب مراجعه کنید …

نویسنده : Mostafa بازدید : 1211 تاریخ : چهار شنبه 27 آبان 1394برچسب: دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه Download New Remix Amir Abbas Golab Called Divooneh On Radio Javan Music دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه دانلود آهنگ با کیفیت320 دانلود آهنگ با کیفیت 128 دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه - رادیو جوان ,,, radiojavanmusic,com/ریمیکس-امیر-عباس-گلاب-به-نام-دیوونه/ دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه Download New Remix Amir Abbas Golab Called Divooneh On Radio Javan Music, دانلود ریمیکس دیوونه از امیر عباس گلاب - دانلود آهنگ جدید radiojavanmusic,com/tag/دانلود-ریمیکس-دیوونه-از-امیر-عباس-گلاب/ ,,, Golab Called Divooneh On Radio Javan Music, [ به زودی از رادیو جوان موزیک ], Amir Abbas Golab - Eshghe دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه, دانلود ریمیکس جدید آهنگ دیوونه از امیر عباس گلاب - ملودیون melodion,biz › موزیک › تک آهنگ دانلود ریمیکس جدید آهنگ دیوونه از امیر عباس گلاب,دانلود Remix جدید آهنگ Divooneh از Amir Abbas Golab,رمیکس,remix,ورژن جدید,باز سازی,تکست,پیشواز,ملودیون ,,, دانلود ریمیکس امیر عباس گلاب بنام دیوونه - دانلود آهنگ جدید www,behseda,org/2015/08/,,,/دانلود-ریمیکس-امیر-عباس-گلاب-بنام-دیو,,, ۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍,ش, - دانلود ریمیکس امیر عباس گلاب بنام دیوونه · دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب بنام دیوونه, Download New Remix By Amir Abbas Golab Called ,,, دانلود آهنگ امیر عباس گلاب به نام دیوونه (رمیکس) | موزیک یک ,,, www,musice1,com/دانلود-آهنگ-امیر-عباس-گلاب-به-نام-دیوو/ ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ه‍,ش, - دانلود آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه, (Amir Abbas Golab – Divooneh (Remix, دموی آهنگ در ادامه مطلب, |به زودی از سایت موزیک یک / Musice1|, دانلود آهنگ دیوونه از امیرعباس گلاب با لینک مستقیم | دانلود ,,, sakhamusic,ir/amir-abbas-golab-called-divooneh/ دانلود آهنگ دیوونه از امیرعباس گلاب با لینک مستقیم (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید امیرعباس گلاب به نام دیوونه از رسانه سخاموزیک Download New Music By Amir ,,, دانلود ریمیکس امیر عباس گلاب به نام دیوونه novinmusic,com/دانلود-ریمیکس-امیر-عباس-گلاب-دیوونه/ دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه Download New Remix “Divooneh” Of Amir Abbas Golab برای دانلود آهنگ با دو کیفیت متفاوت به ادامه مطلب مراجعه, دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه | دانلود آهنگ ,,, moshavere-tmt92,ir/tag/دانلود-ریمیکس-جدید-امیر-عباس-گلاب-به-نا ۲۰ دقیقه پیش - دانلود ریمیکس جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه, Download New Remix AmirAbbas Golab – Divooneh, http://up,bia4music,com/music/94/8/, دانلود آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه musicvar,ir/دانلود-آهنگ-جدید-امیر-عباس-گلاب-دیوونه/ دانلود آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه ترانه : بهروز کشاورز ، آهنگ : امین قباد ، تنظیم : هومن نانداری متن آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام دیوونه, دانلود موزیک ویدیو جدید امیرعباس گلاب بنام دیوونه pop-music,ir/ویدیو-جدید-امیرعباس-گلاب-بنام-دیوونه رتبه: ۴٫۶ - ‏۵۳۳ رأی ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ه‍,ش, - دانلود موزیک ویدیو جدید امیرعباس گلاب بنام دیوونه با بالاترین کیفیت + آهنگ این کار برای دانلود ویدیو موزیک به ادامه مطلب مراجعه کنید …, ادامه مطلب
 
Akharin Forsat
Genre : Pop
Lyrics : Peyman Talebi
Arrangement : Iman Teymoorian
Music : Milad Babaei
Mix & Masterig : Iman Teymoorian
آبان ۲۷, ۱۳۹۴


 

 

 
 

 

۱۱ دقیقه پیش - میلاد بابایی به نام آخرین فرصت,دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت,دانلود آهنگ آخرین فرصت میلاد بابایی.

دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت - موزیک ما ...

www.musicma.ir/2015/11/18/میلاد-بابایی-آخرین-فرصت/
۱۳ دقیقه پیش - دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت با ترانه ای از پیمان طیبی ، آهنگ سازی میلاد بابایی ، تنظیم ، میکس و مسترینگ ایمان تیموریان.

دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام فرصت - بهترین های ...

www.teh-dl.ir/8937/دانلود-آهنگ-جدید-میلاد-بابایی-به-نام-فر.html
۱۳ دقیقه پیش - دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبا و احساسی میلاد بابایی به نام فرصت + متن آهنگ. هرچی که خاطره داشتیم از هم همه شو یه جا بهت پس دادم اخرین فرصت من ...

دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت

naziha..com/.../دانلود-آهنگ-میلاد-بابایی-به-نام-آخرین-فرصت.ht...
۸ دقیقه پیش - متن آهنگ آخرین فرصت میلاد بابایی. Lyrics Music Milad Babaei Akharin Forsat. خودم اینجوری تمومش کردم که به دنیای خودم برگردم. گفتم این رابطه ...

دانلود آهنگ فرصت از میلاد بابایی | دانلود آهنگ جدید

moshavere-tmt92.ir/tag/دانلود-آهنگ-فرصت-از-میلاد-بابایی
۱۰ دقیقه پیش - دانلود آهنگ آخرین فرصت از میلاد بابایی با لینک مستقیم · آبان ۲۷, ۱۳۹۴ ... دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام فرصت از رسانه سخاموزیک. Download ...

دانلود آهنگ میلاد بابایی با نام آخرین فرصت

sibseda.ir/milad-babaei-akharin-forsat.html
۱۶ دقیقه پیش - دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی با نام آخرین فرصت با لینک مستقیم و دو کیفیت متفاوت.

دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی بنام آخرین فرصت-Milad Babaei

www.radiopadide.com/MP3/Milad-Babaei-Akharin-Forsat
دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی بنام آخرین فرصت با لینک مستقیم به همراه متن ترانه و خرید آنلاین. download Akharin Forsat by Milad Babaei plus lyrics.

دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت - مه تاب موزیک

mahtabmusic.ir/دانلود-آهنگ-جدید-میلاد-بابایی-به-نام-آخ/
دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت. ... متن آهنگ آخرین فرصت میلاد بابایی. برچسب ها: Akharin Forsat, Akharin Forsat By Milad Babaei, Akharin Forsat ...

دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت :: شباهنگ ...

shabahang-music.ir/.../دانلود-آهنگ-جدید-میلاد-بابایی-به-نام-آخرین-فرص...
۳ روز پیش - دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام آخرین فرصت Download New Music By Milad Babaei Called Akharin Forsat (بزودی از شباهنگ موزیک)

دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی آخرین فرصت

ninemusic.ir/دانلود-آهنگ-جدید-میلاد-بابایی-آخرین-فر.html
نویسنده : Mostafa بازدید : 1496 تاریخ : چهار شنبه 27 آبان 1394برچسب: , میلاد بابایی , میلاد بابایی بانو , میلاد بابایی عاشقم نباش , میلاد بابایی حس خواستن تو , میلاد بابایی جاده سپید , میلاد بابایی تردید , میلاد بابایی مرداب , دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت www,alvandmusic,ir › آهنگ جدید ۸ بهمن ۱۳۹۳ ه‍,ش, - دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت,دانلود آهنگ آخرین فرصت از هامون هاشمی,دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی آخرین فرصت, دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت behmelody,ir/1393/11/دانلود-آهنگ-جدید-هامون-هاشمی-به-نام-آخر/ دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت, دانلود آهنگ جديد, دانلود آهنگ جديد هامون هاشمی, دانلود آهنگ هامون هاشمی, دانلود آهنگ شاد, دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت www,mozic,ir › موزیک ایرانی دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای هامون هاشمی به نام آخرین فرصت … ترانه, تنظیم: مهرداد حمیدی – آهنگ: هامون هاشمی, مهرداد حمیدی میکس و مستر: مجید رضا زاده, دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت mytehranmusic,com/64834/hamoon-hashemi-akharin-forsat,html هامون هاشمی - آخرین فرصت - دانلود آهنگ جديد,دانلود آهنگ,تهران موزيک, دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت gallerymedia,ir/هامون-هاشمی-به-نام-آخرین-فرصت/ دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت, دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت, تاریخ: ۷ بهمن, ۱۳۹۳, بازدید: 724, دسته: آهنگ, دانلود آهنگ ایرانی, دانلود آهنگ آخرین فرصت از هامون هاشمی - دانلود آهنگ جدید ایرانی www,irmp3,ir/play/78395/دانلود-آهنگ-جدید-آخرین-فرصت-از-هامون-هاشمی ۸ بهمن ۱۳۹۳ ه‍,ش, - پخش و دانلود آهنگ زیبای آخرین فرصت از هامون هاشمی - دانلود آهنگ جدید - IRMP3, دانلود آهنگ هامون هاشمی آخرین فرصت www,takahangha,com/دانلود-آهنگ-هامون-هاشمی-آخرین-فرصت/ ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍,ش, - آهنگ جدید هامون هاشمی آخرین فرصت دانلود آهنگ هامون هاشمی آخرین فرصت دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی آخرین فرصت ترانه و تنظیم: مهرداد حمیدی – موزیک: ,,, دانلود آهنگ عرفان جلیلی با نام آخرین فرصت - ایران موسیقی iranmoosighi,ir/1391/03/دانلود-آهنگ-عرفان-جلیلی-با-نام-آخرین-فر/ آهنگ جدید و بسیار زیبای عرفان جلیلی به نام آخرین فرصت ( ترانه : شایان نقش بندی , ملودی : احمد صفایی , تنظیم : علیرضا حمزه لویی ) ( میکس, شاید امروز آخرین فرصت دوست داشتن باشد,,, mohsenkavyani,blogfa,com/ شاید امروز آخرین فرصت دوست داشتن باشد,,, - آلبوم خاطرات و اشعار محسن کاویانی - شاید امروز آخرین فرصت دوست داشتن باشد,,, دانلود آهنگ جدید هامون هاشمی به نام آخرین فرصت https://www,farsi-song,ir/,,,/دانلود-آهنگ-جدید-هامون-هاشمی-به-نام-آخر,html دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبا و شنیدنی هامون هاشمی به نام آخرین فرصت Download New Song Hamoon Hashemi – Akharin Forsat پخش اختصاصی از فارسی سانگ,, ادامه مطلب

 

 

MP3 320 Kbps

 

MP3 128 Kbps

 

 

, آدرس جدید سایت تهران موزیک, بیوگرافی حامد پهلان, تهران موزیک, حامد پهلان, دانلود آهنگ, دانلود آهنگ این دختره, دانلود آهنگ این دختره از حامد پهلان, دانلود آهنگ جدید, دانلود آهنگ جدید ایرانی, دانلود آهنگ حامد پهلان, دانلود آهنگ های حامد پهلان, سایت تهران موزیک, کد پیشواز این دختره از حامد پهلان, متن آهنگ این دختره از حامد پهلان, موزیک ویدیو

با فاصله زمانی کمتر از ۴۸ ساعت دو انفجار مهیب و تروریستی در دو کشور جان نزدیک به ۲۰۰ نفر را گرفت ولی مهمتر از وقوع این انفجارها واکنش‌های کشورهای غربی به این دو حادثه بود.

 

وقوع انفجار تروریستی و مهیب در کشور لبنان که منجر به کشته و زخمی شدن ۲۰۰ نفر شده بود هنوز تیتر یک رسانه های مختلف خبری بود که این بار قلب اروپا هم تحت تاثیر انفجارهای تروریستی قرار گرفت و در این حادثه نیز حدود ۳۵۰ نفر کشته و زخمی شدند.

ذکر این نکته که وقوع هر حادثه تروریستی در هر نقطه ای از جهان از سوی هر انسانی محکوم به شکست بوده و همواره مورد نکوهش قرار می گیرد ضروری است ولی نگاه کاملا متفاوت کشورهای غربی و حتی کشورهای منطقه به این دو رویداد تفاوت جان انسان ها را در کشورهای مختلف نشان می دهد.

وقوع این دو انفجار تروریستی در یک کشور آسیایی و یک کشور اروپایی و نحوه برخورد کشورهای آمریکایی و اروپایی این به دو مسئله بار دیگر نشان می دهد که حرکت در مسیر سیاست های هر کشوری مهمتر از دفاع از جان انسانهاست و به همین دلیل بار دیگر داستان دفاع از حقوق بشر کذایی مورد ادعای غربی ها اثبات می شود.

محکوم کردن اقدام تروریستی در پاریس از سوی تمامی سران کشورهای جهان و ابراز همدردی با مردم فرانسه از یک سو و بی تفاوتی شمار زیادی از سران کشورهای جهان در قبال رویداد تروریستی در کشور لبنان نشان دهنده سیاست های تبعیض آمیز جان انسانها به دلیل قرار گرفتن در شرایط مختلف جغرافیایی است.

امروز در حالی که حوادث تروریستی در کشور فرانسه در صدر اخبار رسانه های مختلف جهان قرار گرفته و این اقدام همچنان از سوی سران کشورها و سازمان های بین المللی محکوم می شود که در مراسم امسال حج هزاران حاجی در کشور عربستان به دلیل بی تدبیری مسئولان این کشور جان خود را از دست دادند ولی حتی یک صدم این فضای تبلیغاتی و رسانه ای برای این کشتار ایجاد نشد و این مهم بار دیگر سیاست های تبعیض آمیز غربی ها در منطقه را نمایان می کند.

چندین سال است که کشور سوریه تحت تاثیر فعالیت های همین گروه های تروریستی مورد حمایت غربی ها قرار گرفته و در طول این سالها هزاران و شاید هم صدها هزار نفر کشته شده اند ولی صدایی از کسی بلند نشده و هیچ نهاد بین المللی برای دفاع از این مردم که آنها هم حق حیات و زندگی دارند پا پیش نگذاشت.

جنایات تروریست های داعش در جریان حمله به سنجار و آواره شدن هزاران کرد ایزدی هم در سال ۲۰۱۴ از خاطر کسی نرفته است ولی نه جلسه فوق العاده ای در سطح بین المللی برای مقابله با این بحران برگزار شد و نه اینکه سران کشورهای غربی خود را به آب و آتش زدند تا برای مقابله با داعشی که خود ساخته و زائیده سرویس های جاسوسی غربی هاست، تلاش کنند.

جهان امروز در شرایطی با پدیده ای به نام داعش دست و پنجه نرم می کند که در طول سالهای گذشته همین گروهک های تروریستی ساخته و پرداخته دست سرویس های جاسوسی غربی ها جنایات مختلفی را در کشورهای اسلامی به ویژه خاورمیانه شکل داند و کسی به فکر برخورد با آنها نبود و حال که این فرزندهای خلف غربی ها دامان خودشان را گرفته است، همه به فکر راه چاره افتاده اند.

فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه در پی حوادث تروریستی پاریس و کشته شدن صدها فرانسوی، پیام تسلیتی خطاب به مردم ایران صادر کرد.

 

 متن پیام رییس جمهور فرانسه بدین شرح است:

مهناز افشار، پیمان معادی، میترا حجار، جعفر پناهی و سایر مردم عزادار ایران
اینجانب فرانسوا اولاند لازم میدانم از طرف خود و کشته های شب گذشته ی پاریس، مصیبت وارده را به شما تسلیت عرض کرده و شما را به کنترل احساسات دعوت کنم!
بی شک حملات تروریستی شب گذشته چنان قلب و روح لطیف شما را آزرده است که جایش از دور هم پیداست. مردم فرانسه به محض اینکه بتوانند بفهمند شما چرا انقدر ناراحت هستید، حتما قدردان این میزان ناراحتی شما خواهند بود. اما نقدا و تا زمانی که از شوک توامان ناشی از حملات تروریستی و شدت ناراحتی شما بیرون بیایند، به نمایندگی از آنها یک عدد پازل هزار تکه برج ایفل به قید قرعه به پاس همدردی هایتان به شما تقدیم میشود. سفیر ما در تهران شخصا بر روند قرعه کشی نظارت خواهد داشت تا حقی از هیچکدام از عزاداران تضییع نشود.
ضمنا شایان ذکر است که دولت فرانسه متعهد میشود یک عدد ساندویچ کالباس اضافی به شخص اقای جعفر پناهی تقدیم کند تا مشخص شود که این دولت قدردان همه دوستداران فرانسه که از اولین ساعات پس از حملات تروریستی دارند خودشان را جر میدهند خواهد بود.
در پایان لازم است ذکر کنم که آواتارت چقدر با پرچم فرانسه نایس شده بود جیگر!

به امید دیدار تک تکتان در سازمان انتقال خون و تزریق خونهای فرانسوی!
فرانسوا اولاند
رییس جمهوری فرانسه
14 نوامبر

French police claims the football stadium in Paris, killing three bombers blew themselves up were the only one? !!!!

 

According to the report, one of the bombers was an Egyptian passport and other Syrians? !!!!!!!!!
How might your question in the empty streets exploded because the fans after the game and did not exit
Which fool will blow your passport
This is a very suspicious incident like the September 11 Islamophobia is targeted to projects
And targeted by the French because they did not want to die and wanted a large number of bomb explosions will be heard when playing audio, not suicide
If the game was played in the audience burst behind left hundreds dead
The aim is to capture Syria

 

 

 

 افسران - صفحه نخست روزنامه کیهان 24 آبان

پیام تسلیت فرانسوا اولاند خطاب به مردم ایران!


                  مهناز افشار، پیمان معادی، میترا حجار، جعفر پناهی و سایر مردم عزادار ایران


اینجانب فرانسوا اولاند لازم میدانم از طرف خود و کشته های شب گذشته ی پاریس، مصیبت وارده را به شما تسلیت عرض کرده و شما را به کنترل احساسات دعوت کنم!
بی شک حملات تروریستی شب گذشته چنان قلب و روح لطیف شما را آزرده است که جایش از دور هم پیداست. مردم فرانسه به محض اینکه بتوانند بفهمند شما چرا انقدر ناراحت هستید، حتما قدردان این میزان ناراحتی شما خواهند بود.
به امید دیدار تک تکتان در سازمان انتقال خون و تزریق خونهای فرانسوی !!××!!

 

نویسنده : Mostafa بازدید : 998 تاریخ : یک شنبه 24 آبان 1394برچسب:حمله داعش به فرانسه , داعش , داعش در پاریس , داعش در فرانسه , داعش اليوم , داعش در ایران , داعش نیوز , داعش در عراق , داعش در افغانستان , داعش ویکی پدیا , داعشي يقتل ابن عمه , سایت داعش , سایت داعش به زبان فارسی , سایت داعشی ها , سايت داعش , سایت خبری داعش , سایت گروه داعش , سایت رسمی داعش , سایت رسمی گروه داعش , وب سایت داعش , سایت گروهک داعش , بمب گذاری داعش در ترکیه , بمب گذاری داعش , بمب گذاری داعش در ایران , بمب گذاری داعش در تبریز , بمب گذاری داعش در عربستان , بمب گذاری داعش در استانبول , بمب گذاری داعش در مشهد , بمب گذاری داعش در بازار تبریز , بمب گذاری داعش در تهران , بمب گذاری داعش در کرمانشاه , حمله داعش به پاریس , حمله داعش به ایران , حمله داعش به ترکیه , حمله داعش , حمله داعش به مشهد , حمله داعش به سامرا , حمله داعش به دزفول , حمله داعش به استانبول , حمله داعش به تركيه , حمله داعش به مرز ایران, ادامه مطلب

 

 

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور روایت عهد 47 زمزمه های نفوذ

صوت ها

سخنرانی استاد رائفی پور- 21-8-1394-روایت عهد47-98.5 MB دانلود فایل
سخنرانی استاد رائفی پور- 21-8-1394-روایت عهد47-29.5 MB دانلود فایل

در سه مجموعه سؤالات زیر، سوالات مطرح شده از کتابهای شیمی ۲ و ۳ و ۴ در کنکور سراسری ۱۰ سال گذشته به تفکیک فصل های کتاب آورده شده است که مجموعه ای بسیار خوب و مناسب برای استفاده معلمان در تدریس برای آشنا ساختن دانش آموزان با سوالات کنکور می‌باشد.

اما ابتدا نگاهی آماری به تعداد سؤالات شیمی در کنکور ریاضی و تجربی در ۵ سال اخیر، به تفکیک فصل‌های کتاب:

AmarShimiKonkoor90-94

 

 

سوالات شیمی۲ در آزمون های سراسری ۸۵ تا ۹۴ – به تفکیک فصل‌های کتاب
لینک کمکی
Size: 712 KB  |  Format: PDF

سوالات شیمی۳ در آزمون های سراسری ۸۵ تا ۹۴ – به تفکیک فصل‌های کتاب
لینک کمکی
Size: 790 KB  |  Format: PDF

سوالات شیمی۴ در آزمون های سراسری ۸۵ تا ۹۴ – به تفکیک فصل‌های کتاب
لینک کمکی
Size: 970 KB  |  Format: PDF

به درخواست برخی دوستان نسخه‌های خلاصه شده (۵ ساله) نیز تهیه شد:
سوالات شیمی۲ در آزمون های سراسری ۹۰ تا ۹۴ – به تفکیک فصل‌های کتاب
سوالات شیمی۳ در آزمون های سراسری ۹۰ تا ۹۴ – به تفکیک فصل‌های کتاب
سوالات شیمی۴ در آزمون های سراسری ۹۰ تا ۹۴ – به تفکیک فصل‌های کتاب

 

 

کلید سؤالات شیمی کنکور
Size: 199 KB | Format: PDF

پاسخنامه تشریحی سؤالات شیمی کنکور (۸۵ تا ۹۱) تهیه شده توسط جناب آقای عزیزی
Size: 4 MB | Format: PDF

پاسخنامه تهیه شده توسط جناب آقای نوری


یک نکته کاربردی:

در صورتی که می‌خواهید هنگام پرینت فایل‌های pdf، دو صفحه در یک برگه چاپ شود، در نرم افزار Adobe Reader یا Acrobat Reader، پس از اجرای دستور Print از منوی File (یا زدن میان‌بر Ctrl+P) در بخش Page Handling تنظیمات زیر را انجام دهید:

Page Scaling: Muliple pages per sheet
Page per sheet: 2
Page Order: Horizental Reversed

مانند شکل زیر:

اولین شعبه کی اف سی در تهران بصورت رسمی کار خود را شروع کرد.

 

 

به گزارش مصاف،  در آستانه سیزدهم آبان، اولین شعبه رستوران کی اف سی در تهران به صورت رسمی کار خود را شروع کرد.این موضوع در حالی اتفاق افتاد که پس از مخالفت با افتتاح مک دونالد در ایران و حواشی پیرامون آن، ناگهان این فست فود آمریکایی که مجوز خود را پس از بیانیه لوزان و در اردیبهشت ماه گرفته است، کار خود را آغاز کرد. این رستوران در یکی از خیابان های به نسبت خلوت غرب تهران افتتاح شد و می توان آن را قدم اولیه برای آزمایش راه اندازی این مجموعه در تهران دانست.

 محیط داخلی و دکور این رستوران شبیه به پرچم آمریکا است و با حضور در این فست فود اگر به دور و اطراف نگاهی کنید متوجه می شوید که این مجموعه یک مجموعه آمریکایی است و از محیط اطراف تفاوت دارد. سایت KFC.IR نیز این شعبه را در سایت خود جا داده و این نشان می دهد که این شعبه زیر نظر آن فعالیت می کند.

مخاطبین اطلاع دادند که با سوال از سرپرست مجموعه متوجه شده اند که ماهیانه چند ده میلیلون تومان بخاطر استفاده از لگوی این مجموعه برای کی اف سی ارسال می کنند. کی اف سی متعلق به کشور آمریکاست و اگر این پول برای آمریکا ارسال گردد خود این پول سرمایه ایست (ولو اندک) که به اقتصاد آمریکا کمک می کند.بدیهی است که آمریکا دشمن اصلی ایران است و از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به ایران دریغ نخواهد کرد. علاوه بر این نفوذ فرهنگی که رهبر انقلاب بر روی آن تاکید دارند و دولت و ملت را از آن برحضر داشته اند با راه هایی شبیه به این اقدام صورت می گیرد و خطر بزرگی را برای کشور در پی دارد.

در پایان یادآوری یک نکته از پیام رهبر انقلاب به رئیس جمهور لازیم و ضروریست که در زیر آن را دوباره می خوانیم:

«در خاتمه همان‌طور که در جلسات متعدد به آن جناب و دیگر مسئولان دولتی یادآور شده و در جلسات عمومی به مردم عزیزمان گوشزد کرده‌ام، رفع تحریم‌ها هر چند از باب رفع ظلم و احقاق حقوق ملت ایران کار لازمی است، لیکن گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی جز با جدی گرفتن و پیگیری همه‌‌جانبـه‌ اقتصاد مقـاومتی میسر نخـواهد شـد. امیـد است مراقبت شود که این مقصود با جدیت تمام دنبــال شود و بخصوص به تقویت تولید ملی توجه ویژه صورت گیرد و نیز مراقبت فرمایید که وضعیت پس از برداشته شدن تحریم‌ها، به واردات بی‌رویه نینجامد، و بخصوص از وارد کردن هرگونه مواد مصرفی از آمریکا جداً پرهیز شود.»

 

 

During the US occupation of Iraq it was routine to torture Iraqis in prisons like Abu Ghraib whose prison guards were using tactics learnt in Israeli training camps as Robert Fisk pointed out in ‘Abu Ghraib torture trail leads to Israel’; one of the most baffling questions asked during interrogation was “Where is the man called Imam Mahdi where is he hiding?”

According to Mohabat News a pro –Israel Iranian Christian news agency, the fear of the hidden Imam is so credible that they posted news of how the CIA and MI6 have been going to Iraq for the past 20 years to get information about imam Mahdi; how they tortured religious scholars and innocent villagers to ask question based on where the Imam was last seen? Which city? What time and when will he be coming again and in which year?

American corporate media has already shown sinister documentaries depicting the hidden messiah who is apparently advising Iranian politicians from his lofty hidden position and manoeuvring to bring about Armageddon.

So who is this Imam Mahdi that the Zionists controlling the American Congress and the international monetary system on the look- out for with orders to shoot him on sight.

Imam Mahdi is the 12th Shia Imam and according to Islamic hadiths is in ‘occultation’ or hidden and will return to earth to establish peace and justice on earth. He was born on July 29 869 in the city of Samarra, Iraq and his mother Nargis was of Roman descent.

He was kept hidden from birth till he disappeared because the rulers of the time the Abbasids knew the Prophesy of Imam Mahdi who will bring about a revolt against oppression and tyranny. The Abbasid’s knew that the prophesised one will be the son of the 11th Shia imam, Imam Al Askari.

In order to kill the child at the birth they kept a close eye on his household, even inspecting the women of the household to see who was with child.

According to the story the child’s birth and first few years were kept secret however as soon as Imam Al Askari was killed the son who was about 4 years old went into the realm of the hidden, he reappeared after a few years but disappeared again as the hunt for him gathered pace to await the ordained hour to reappear and destroy the perpetrators of evil and restore humanity.

Whether this is a fiction or non –fiction what is strange is that the same trend in the story continues till today; the oppressive rulers over a thousand years ago tried to hunt for him to kill him then and the present day oppressors are still hunting him to kill him.

Melanie Phillips the voice box for the Zionists recently on BBC Question time turned the discussion around again to the Shia Imam Mahdi hiding in Iran coming to bring about Armageddon.

In Journalist Matt Carr’s Infernal Machine blog he writes “In other words, the Iranian leadership is seeking nuclear weapons so that Iran can be destroyed and its population can all go to heaven. Not surprisingly this argument has been made by the bug-eyed Zionist zealot Melanie Phillips on numerous occasions”

Phillips writes: “As I have written over and over again, from the Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei downwards the Iranian regime is dominated by people (adherents of a sect called the ‘Twelvers’) who believe that the Shia messiah, the Mahdi, will return to earth either as result of or to bring about the apocalyptic end of days”.

It is obvious the Zionists want war with Iran however what doesn’t make sense is why is the search on for a man supposed to have disappeared over a thousand years ago?

The hidden Imam has been part of Shia and Sunni Islam for centuries? And this belief is really no different than a form of Millenarianism that exists in all religions.

Christians believe that the saviour Jesus will return to fight the anti-Christ while the Jews are risking world war three by dismantling Islam’s third holiest site Masjid Al Aqsa to build the third Temple so the Jewish Messiah will return and take them to world domination.

According to sceptics and the secular trained western mind these are just biblical stories, however what is baffling is if they are just biblical stories then why is Israel looking for Imam Mahdi?

As facts emerge of this hunt then maybe we should not also dismiss the stories emerging from Iraq about what steps they have taken to look for him.

In 2006 Imam Mahdi’s father Imam Al -Askari’s tomb in Samarra which is a place that marks Imam Mahdi’s birth and disappearance was bombed by men dressed up as the security forces. The men entered the tomb, tied up the caretakers, wired up the area with bombs and according to the caretakers the security officers opened the tomb to take something from it. Many believe that they took some clothing from Imam Al -Askari’s body in an attempt to determine the DNA of the future Imam.

It’s not coincidental that Phillips and her American Zionist counterparts are fermenting fear again, this time about a ‘hidden Imam’.

Phillips is part of the network that perpetuates Islamophobia and part of the Israel first citizens whose psyche has been described aptly by David Ben Gurion, Israeli Prime Minister when he stated: “When a Jew, in America or in South Africa, talks to his Jewish companions about ‘our’ government, he means the government of Israel.”

They are part of the same network that inspired the Norwegian killer Anders Brevik who killed 77 innocent people mainly pro Palestinians supporters who were in favour of boycotting Israel.

These Israel first individuals are also part of the group that the hacker organization “Anonymous,” exposed when it said Israel had a hidden network of 30,000 covert operatives, some openly labelled “hitman,”.

Gordon Duff American political analyst and Senior Editor at Veterans Today writes in “Horror in Israel: ‘30,000 Mossad Spies Exposed” stating: “Every day we see it in the news, dozens killed in Pakistan, dozens more in Iraq, Kenya, Nigeria, the covert army of 30,000, planning terror, building a dozen car bombs a day and then being able to, not just write the lies blaming others but, in most cases, direct public officials, controlled through blackmail, threats or bribery, to “respond as directed.”

Instead of worrying about Armageddon brought on by a man who disappeared over a thousand years ago shouldn’t Phillips and the world worry about the warning given by Israeli military Historian Martin van Creveld when he said: “We possess several hundred atomic warheads and rockets and can launch them at targets in all directions, …. We have the capability to take the world down with us. And I can assure you that that will happen before Israel goes under.”

For centuries the Talmud has taught that ‘Jesus the Nazarene’ “was sexually immoral, worshipped statues of stone, was cut off from the Jewish people for his wickedness, and refused to repent (Sanhedrin 107b; Sotah 47a)”.

However over the centuries through heavy funding and manipulation the Zionists managed to convince the Christians that it is Islam that is evil and needs to be counteracted through the unity of Christian/Zionists.

Most of the Christian bible belt in America has strong links with Zionists and therefore it must have been a shock to them when a Catholic Christian Hugo Chavez made a decisive speech after his momentous meeting with Iran’s President Mahmoud Ahmadinejad in which he states: “For us genuine Christians Jerusalem is a very holy location Prophet Jesus will come hand in hand with Hazrat Mahdi then peace will prevail all over the world”.

The fact that Chavez hinted that Muslims and Christian will unite to fight evil is something that the Zionists do not want. They have spent billions on Islamophobic think tanks and through the media to marginalise Muslims.

An interview conducted by Ann Curry on behalf of NBC with Iran President Ahmadinejad was not aired in 2009 because his answer about the hidden Imam did not support the view that they wanted to perpetuate ‘that he will bring about an apocalypse’.

President Ahmadinejad corrected her by stating: “What is being said about an apocalyptic war and – global war…… This is what the Zionists are claiming. Imam will come with logic, with culture, with science. He will come so that there is no more war. No more enmity, hatred. No more conflict…..he will return with Jesus Christ. The two will come back together. And working together, they would fill this world with love”.

The last thing Israel would want is that Christian groups should wake up and realise that the real enemy is not Islam but rather Zionism.

The fact that the Roman Catholic Church wants to turn a blind eye to the persecution of Christians in Jerusalem affirms why the founders of Israel and the House of Rothschild are in control as Mayer Amschel Rothschild (1744-1812), stated: “Let me issue and control a nation’s money and I care not who writes the laws.”

If Israel is basing its policies on some biblical belief that it was their right to return to Jerusalem as the ‘chosen people’ after 2,000 years of wandering (Keeping in mind the occupiers of Palestinian lands are originally Khazars) then it shouldn’t come as surprise that its leaders believe that it is fulfilling some kind of messianic prophesy.

Jonas E .Alexis in ‘Bolshevik Purge of Western Civilization and Rational Discourse (Part II)’ writes: “If this is still unbelievable, listen to former Shin Bet chief Yuval Diskin:

“My major problem is that I have no faith in the current leadership, which must lead us in an event on the scale of war with Iran or a regional war….I don’t believe in a leadership that makes decisions based on messianic feelings.”

Are these ‘Messianic feelings’ the reason why the search is on for Imam Mahdi. And if they are aware of his coming then they must also be aware of the hadith that states that “Armies carrying black flags will come from Khorassan and no power will be able to stop them and they will finally reach Baitul Maqdas (Masjid Aqsa) where they will erect their flags.”

The fact that Iran as the IAEA has revealed is not building a nuclear bomb however Israel is still pushing for war, could the reason be that the biggest supporters of the 12th Shia Imam Mahdi are in Iran and Khorassan is part of the region?

Khorassan is the north eastern province of Iran but also includes some parts of central Asia and Afghanistan.

Wherever the US and Israel has carried out wars they have used bombs containing white phosphorous, exposing the fact that wars are not about exporting democracy, but ensuring they leave a legacy of crippled and mutilated future generations unable to ever form a resistance movement.

Ten years after the start of the U.S. invasion in Iraq, doctors are witnessing an abnormally high number of cases of cancer and birth defects linked to the use of depleted uranium and white phosphorus by the US military. The current rate of birth defects for the city of Fallujah has surpassed those of Hiroshima and Nagasaki .

Leaked Afghan military documents by The Danish Daily revealed more than 1,100 instances of US-led forces having used white phosphorus (WP) grenades, rockets and bombs in residential areas in Afghanistan.

 

The Islamic hadiths that mentions the coming of Imam Mahdi leading an army carrying black flags also mentions that very few Arabs will support this Army siding with the tyrants.

The Arabs who will be with the Imam have already given an indication who they are, Hezbollah’s small ill equipped army defeated Israel a nuclear armed state and its state of the art weaponry; Hezbollah’s fighters may have been ill equipped but were infused with the same spirit that led Imam Ali Ibn Abu Talib to break down the impregnable doors of the Jewish fort Khaybar, the same spirit his son Imam Hussain had at Karbala where his band of 72 stood against the tyrant Yazid’s army of 10,000.

It is quite poignant that over a thousand year old hadith mentions that many Arabs will work with the tyrants to fight against the coming Imam.

Who are these Arabs? We have seen already Saudi Arabia and the Gulf rulers’ alliance with Israel and nothing has exposed this more than the Syria conflict.

Israel is pushing for war with Syria and Iran along with Saudi Arabia and Qatar funneling large sums of money and weapons to militias inside Syria, and killing Shias is part of that agenda.

Journalist Seymour Hersh in his New Yorker article, “The Redirection,” highlighted how the Bush Administration’s whole focus was to undermine Iran and to weaken Hezbollah by working with Saudi Arabia funding extremist groups “

The New World Order has manage to create brutal forces in Islam friendly to Israel, a force that thinks it is Ok to rape women and children and show decapitated bodies as trophies on you tube? This intolerant form of Islam manufactured by British agent Abdul Wahab has produced an intolerant form of Islam propagated by the Saudi regime which sees Shias rather than Israel as the enemy.

Abdallah Tamimi one of the leaders of the Free Syrian Army asked Israel for help to establish Sunni rule to oppress Shias, Christians and Druze, stressing “Israel is not our enemy we want Israel to help us”.

Saudi Arabia and Israel is also funding sectarian warfare in countries like Pakistan, Afghanistan and Iraq, with an alarming numbers of Shias deaths taking place. Wikileaks US Lahore cables highlighted how Saudi Arabia is funding millions of dollars to Ahle- hadith and Islamic clerics in the region.

Shia death rate in Pakistan has escalated and even though efforts have been made at grass roots level by Sunni and Shia groups to unite to quell the killings however the future looks bloody after Nawaz Shariff who was brought into power by support of Saudi money will now allow the Saudis a free hand to do what it did in Afghanistan where it trained the Afghan youth in Saudi funded madrassas to produce the intolerant Taliban, and the intolerant Takfiris’s killing and mutilating in Syria.

It is possible that Millenarian beliefs will get stronger as the world’s leaders and rulers work with the proponents of the New World Order, dragging their nations and people into subjugation and slavery, and the only organization, the UN that was meant to protect nations and their rights is “..an illogical, unjust and completely undemocratic structure and mechanism. ….It is through abusing this improper mechanism that America and its accomplices have managed to disguise their bullying as noble concepts and impose it on the world”. Imam Khamenei

The fact that a strategy is being implemented by Israel with the support of the US to search for the hidden Imam leads one to believe that maybe there is some truth in the biblical story and in a world where we still want to believe in super heroes, it’s not so illogical if our eyes look wistfully with hope for an army that will emerge from Khorassan carrying black flags led by the prophesized one and fight against injustice.

Belief in divine savior comes from nature and the belief that hope alive in the hearts. But generally, this belief is reflected in the books of ancient peoples, the savior of the narrative, the story is controversial, but glaring effects in all nations, which is born of the belief of many religions. But predictions that it was customary among the nations, of course, undeniable connection with supernal source (revelation) because in all nations, East and West of the world, God has sent prophets that this promise has been explained or documented in books The differences that sometimes exist in terms of the Savior to be seen, experiences and dust originates from history and to express these ideas in different races past, a reminder that the Shiite certainly do not agree with all these ideas, but the point is pointed out to them To prove the existence of a savior.

 So in this part of the Bashar scriptures and doctrines of the past nations look to the Savior:

Mahdi (pbuh) in the Old Testament:

Psalms 150's 35 sectors of the Savior is (the Psalms Vdavvd):

 "For evil men will be cut off, but waits for the Lord, shall inherit the earth. Han will be a little while and the wicked ..." (Book Framyr, firmware, then 37, 90, 12)

 In the book of the prophet Isaiah: "And the seedlings come out of the trunk Lyy, a branch of their roots and the spirit of God he will be surprised and will judge the poor with justice and truth will judge for the meek of the earth." (Chapter 11, paragraphs 1, 10).

 And this book is a brief description of the emergence Council: "The wolf will dwell with the lamb, and the leopard shall lie down with the goat, the calf and the lion and the fatling together and a little child will lead them ... and in all my holy mountain, loss and not corruption, because the world will be full of the knowledge of God and the will of God insists: What caused the delay, wait for it, because, of course, will come and will not delay. " (Books mighty prophet, Chapter 2, paragraph 1. 10).Mahdi (PBUH) in the New Testament (Gospels and Accessories):

 The Gospels speak about him in various states: "As the emitted power from the East to the West appears, so will the Son of Man ... and then the sign of the Son of Man will appear in heaven. And then all the tribes of the earth will Synhzny and see the Son of Man coming on the clouds of heaven with power and glory "(Matthew, chapter 24, paragraphs 27 and 30).

 It is the Gospel speaks: "Therefore you also be ready, because at an hour that you do not think, the Son of man cometh." (Chapter 24, Section 37 and 45).

And the Gospel of Mark on the waiting tasks, says: "But of that day and hour the Father, no one does not know, not even the angels in heaven, nor the Son, and woke up after themselves, pray, because you do not know when it is time." (Gospel of Mark, chapter 14, sections 26, 27, 31 and 33).

 The interesting thing about the Gospels: "Son of man, according to the written word in the lexicon of American Max Bible, 80 times in the Bible and its attachments (New Testament) repeated that only 30 cases with Jesus (PBUH) is applicable Christ and 50 Another explanation is the savior who will emerge at the end and Jesus (peace be upon him) will come and he will glorify him and his coming hours and days, but of God who does not know. "Mahdi (PBUH) in the holy books of the Indians:

Note thing is necessary: from the perspective of Shia books, scriptures do not count, but extracts from the Bible and Brpakhvasth of human nature is clean and the predictions should only be sources of inspiration.

 In the Basque book of scriptures Indians reads: "the world is all in a righteous kingdom at the end of that time the leader of angels and fairies and humans, and truth be with him and what is hidden in the heavens and the earth and the sea all by and ... "

 Shakmvny of authentic and holy books in Chinese: "The kingdom of the world to kill the son of Sayyid creature in the world (in Spanish Hindi name of the Prophet of Islam) over the mountains of east and west, and who rule the world and command and clouds ride and ... "

 Vshn Hvk fate of the world in the book reads: "The world will return to someone who loves God and his servants and his name is happy and blessed."

 In other books of the Indians, including Dartec machine with Tkyl Chabot Sarganserland effects of the global promised to see.Mahdi (PBUH) in the Zoroastrian sources:

 In his book of Zoroastrian scriptures discussed the fate of the world in this way: "Then the god Ahura to help people reach great victory of the gods and the demons and make extinct. After winning the American overthrow the gods and demons, heaven Kayhan, the main happiness reached, son of man shall sit on the throne of prosperity ... "

 Jamasp namag written in the book of Jamast (the great Zoroastrian) describes these characteristics: A man comes out of the ground to the detriment of the son of Hashim, a great man and a great body and great legs and on his own new religion, the army is on goes to Iran, and the village and the land was filled with them, and that he hit the wolf with sheep water, and many people, and life begins again Bdrazy and return, as a man that he was the son of fifty male and material, and the mountains and plains full of people and full of animals, as well as wedding Shvd.v everyone Mhrazmay open this coming, and compact and chaos of the world to stand up, so forget that the weapons should have, and if yet I bitter it is good that we Bdvandrym this life.

 And another says, "the children of the Prophet (last) person will appear in Mecca that the Prophet's successor and follower of his new religion of justice and all the she-wolf with sheep drinking ritual Mhrazmay (Muhammad) will be converted."

 Other parts of the prophecies of Zoroaster, the avalanche came back to detail.

 In his book and Hvhvmn listener on the rise Sushians (Savior of the world) has reported "signs appear in the sky is amazing that refers to the Savior and the angels from East and West are sent to his command and sends a message to the whole world. "

 Sushians ancient belief in the emergence of the nation is so entrenched that the Persians at the Battle of Qadisiyah after repeated failures third Yazdgerd, the magnificent palace of Madain, saying: "Peace be upon you. I have you on the Mytabm until the with one of their children since its emergence has not come yet come back to you. " (Jamasb a 121 and 122)

 Of course, in the opinion of the Shiite Mahdi (pbuh) promised the girl child is considered the third Yazdgerd. For the third Imam of Shiites girl Yazdgerd third wife (Imam Hussain (PBUH)) and Hussain (PBUH) is the ninth ancestor Mahdi (pbuh) promised.Mahdi (PBUH) in different nations:

In this section we have tried to terms with the smallest part of the different nations to express our beliefs.

 Ancient Iranians believed that Sepah Grza their historical hero is alive and one hundred thousand angels guard him until the day of resurrection and the world to reform.

1. Race Islam is of the opinion that a person come from the East and Islam to unite all tribes and bring them to dominate the world.

2. German shepherd believed that one of their victorious uprising and the German government on the world.

3. The people of Serbia were expected to rise Markvkralyvych.

4. The Jews believe that in the end Mashy (big M) emerge and rule the world forever, forever, but the descendants of Isaac know if he clearly states that he is a descendant of Ishmael.

5 people for the scourges that is Scandinavian. World Wars destroy people make. Then Odin or the divine power has emerged and will prevail over all.

6. Greeks say Kayvbrg, great savior, have emerged and will save the world.

7. Central American nations that Kvtzlkvml, save the world, after the events in the world will prevail.

8. China save the world get to know a man named Krishna.

9. peoples of Central Europe are waiting for the emergence of Bvkhs.

 

 

 

 

 

 , son of man , son of man lyrics , son of man painting , son of man tarzan , son of man meaning , son of man movie , son of man came to serve , son of man chords , son of man in the bible , son of man vs son of god , imam mahdi , imam mahdi 2015 , imam mahdi signs , imam mahdi sunni , imam mahdi quotes , imam mahdi hadith , imam mahdi in quran , imam mahdi association , imam mahdi arrival , imam mahdi 2016  , who is imam mahdi , who is imam mahdi according to quran , who is imam mahdi shia , who is imam mahdi sunni , who is imam mahdi according to quran in urdu , who is imam mahdi in urdu , who is imam mahdi mother , who is imam mahdi yahoo answers , who is imam mahdi islamqa , who is imam mahdi in quran , who is mahdi , who is mahdi islam , who is mahdi in the quran , who is mahdi and dajjal , who is mehdi hassan , who is mahdi imam , who is mahdi darius nazemroaya , who is mahdi alai salam , who is mahdi akhir zaman , who is mahdi sunni , who is sakineh mohammadi ashtiani , who is narges mohammadi , who is saman mohammadi  , who is son of man , who is son of man in daniel , who is son of man in bible , who is son of man in ezekiel , who is the son of man in matthew , who is the son of man in the old testament , who is the son of man in revelation , who is the son of manmohan singh , who is the son of man in mark , who is called son of man , what is son of man , what is son of man mean , what is the son of man painting about , what is the son of man in old testament , what is son of a preacher man about , what is meant by son of man , what is son of a preacher man about song meaning , what is the song son of man about , what is sign of son of man , what is the movie son of man about , son of god and son of man , son of god and son of man lyrics , son of god and son of man hymn , jesus son of god and son of man lyrics , difference son of god and son of man , thou son of god and son of man , son of god son of man lamb that was slain , son of god son of man messiah , son of god son of man phil mehrens , son of god son of man catholic  , son of god and son of man , son of god and son of man lyrics , son of god and son of man hymn , jesus son of god and son of man lyrics , difference son of god and son of man , thou son of god and son of man , son of god son of man lamb that was slain , son of god son of man messiah , son of god son of man phil mehrens , son of god son of man catholic , son of man and son of god , son of man and son of god difference , son of man and son of god lyrics , son of man and son of god robin mark , son of man son of god meaning , difference between son of man and son of god , son of man vs son of god catholic , son of man song son of god , son of man not son of  , savior , savior lyrics , savior definition , savior rise against , savior redeemer of my soul , savior complex , savior synonym , saviour , savior's hide , savior of the world , ,imam mahdi is  , who is savior , who is savior kasukuwere , who is the savior of the world , who is our savior , who is the savior god promised , who is the savior of el filibusterismo , who is the savior in islam , who is your savior , who is the savior of noli me tangere , who is the savior of judaism , son of man, of man son of god deastro lyrics ,mahdi is son of man

 

نویسنده : Mostafa بازدید : 1036 تاریخ : دو شنبه 11 آبان 1394برچسب: , son of man , son of man lyrics , son of man painting , son of man tarzan , son of man meaning , son of man movie , son of man came to serve , son of man chords , son of man in the bible , son of man vs son of god , , son of man , son of man lyrics , son of man painting , son of man tarzan , son of man meaning , son of man movie , son of man came to serve , son of man chords , son of man in the bible , son of man vs son of god , imam mahdi , imam mahdi 2015 , imam mahdi signs , imam mahdi sunni , imam mahdi quotes , imam mahdi hadith , imam mahdi in quran , imam mahdi association , imam mahdi arrival , imam mahdi 2016 , who is imam mahdi , who is imam mahdi according to quran , who is imam mahdi shia , who is imam mahdi sunni , who is imam mahdi according to quran in urdu , who is imam mahdi in urdu , who is imam mahdi mother , who is imam mahdi yahoo answers , who is imam mahdi islamqa , who is imam mahdi in quran , who is mahdi , who is mahdi islam , who is mahdi in the quran , who is mahdi and dajjal , who is mehdi hassan , who is mahdi imam , who is mahdi darius nazemroaya , who is mahdi alai salam , who is mahdi akhir zaman , who is mahdi sunni , who is sakineh mohammadi ashtiani , who is narges mohammadi , who is saman mohammadi , who is son of man , who is son of man in daniel , who is son of man in bible , who is son of man in ezekiel , who is the son of man in matthew , who is the son of man in the old testament , who is the son of man in revelation , who is the son of manmohan singh , who is the son of man in mark , who is called son of man , what is son of man , what is son of man mean , what is the son of man painting about , what is the son of man in old testament , what is son of a preacher man about , what is meant by son of man , what is son of a preacher man about song meaning , what is the song son of man about , what is sign of son of man , what is the movie son of man about , son of god and son of man , son of god and son of man lyrics , son of god and son of man hymn , jesus son of god and son of man lyrics , difference son of god and son of man , thou son of god and son of man , son of god son of man lamb that was slain , son of god son of man messiah , son of god son of man phil mehrens , son of god son of man catholic , son of god and son of man , son of god and son of man lyrics , son of god and son of man hymn , jesus son of god and son of man lyrics , difference son of god and son of man , thou son of god and son of man , son of god son of man lamb that was slain , son of god son of man messiah , son of god son of man phil mehrens , son of god son of man catholic , son of man and son of god , son of man and son of god difference , son of man and son of god lyrics , son of man and son of god robin mark , son of man son of god meaning , difference between son of man and son of god , son of man vs son of god catholic , son of man song son of god , son of man not son of , savior , savior lyrics , savior definition , savior rise against , savior redeemer of my soul , savior complex , savior synonym , saviour , savior's hide , savior of the world , ,imam mahdi is , who is savior , who is savior kasukuwere , who is the savior of the world , who is our savior , who is the savior god promised , who is the savior of el filibusterismo , who is the savior in islam , who is your savior , who is the savior of noli me tangere , who is the savior of judaism , son of man, of man son of god deastro lyrics ,mahdi is son of man , ادامه مطلب

دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبا و شاد حامد پهلان و علی نجات به نام موهاتو برام باز کن

Download New Song By Hamed Pahlan And Ali Nejat Called Mohato Baram Baz Kon

پخش اختصاصی از عنصرشیک

http://media.radiojavani.com/radiojavan%201394/aban%2094/08/hamed-pahlan-ali-nejat-mohato-baram-baz-kon.jpg

حامد پهلان به نام موهاتو برام باز کن

 

 

 

 


MP3 320

Hamed Pahlan & Ali Nejat – Mohato Baram Baz Kon


MP3 128

Hamed Pahlan & Ali Nejat – Mohato Baram Baz Kon

Ashura, the tenth day of Muharram in the Islamic calendar, is the Muslim holy day. [1] reputation among Shiite day of Ashura because events on this day of the year 61 AH Imam Hussein bin Ali thirds of Shiites - and his helpers Event Karbala killed at war with Lashkar-e-Omar Saad. Shiites are in this day of mourning. Sunni Ashura, the anniversary of the day they know that Moses parted the Red Sea, and he and his followers crossed and marked the day of fasting on this day is considered an abomination.
The word Ashura means "10" is. In the official calendar of Iran, Iraq, Afghanistan, Pakistan and India is a holiday.

 

 , real story of ashura ,    Google+‎   جستجو   تصاویر   YouTube   Gmail   Drive   Translate   Mobile   بیشتر   ورود Google تقریباً ۹۷۲٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۵۵ ثانیه)  نمایش نتایج برای day of ashura درعوض جستجوی day of aushura اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید   Day of Ashura - Wikipedia, the free encyclopedia   https://en.wikipedia.org/wiki/Day_of_Ashura این صفحه را ترجمه کن The Day of Ashura (Arabic: عاشوراء ʻĀshūrā' , colloquially: /ʕa(ː)ˈʃuːra/; Urdu: عاشورا ; ... Shiite celebrations of the Day of Ashura have traditionally included ... ‏Etymology - ‏Historical background - ‏Legacy - ‏Commemoration of the death of ... Ashura 2014: 3 Things You Need To Know About The ... www.ibtimes.com/ashura-2014-3-things-you-nee... این صفحه را ترجمه کن ۱۳ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Millions of Muslims worldwide are now marking the holy day of Ashura, the tenth day of Muharram in the Islamic calendar. This year, Ashura ... تصاویر برای ‪day of ashura‬‏گزارش تصاویر   نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏   نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏   نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏   نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏ تصاویر بیشتر برای day of ashura Fasting the Day of 'Ashura' - IslamiCity www.islamicity.org/.../fasting-the-day-of-ashura/ این صفحه را ترجمه کن 'Ashura' commemorates the day that Allah saved the Children of Israel from Pharaoh. Fasting on Muharram 10, known as the Day of 'Ashura', expiates for the ... The Day of 'Ashura: Sunni and Shi'a Comparison - Islam islam.about.com › ... › Other Islamic Observances این صفحه را ترجمه کن The historical significance of the day of 'Ashura, and how it is observed among Sunni and Shi'a Muslims. Mumbai boy has a gash cut into his head as part of Shi'ite ... www.dailymail.co.uk/.../Screaming-fear-moment-... این صفحه را ترجمه کن ۱۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - The Day of Ashura is a national holiday in some Muslim countries, with thousands taking part in annual rituals which include people whipping ... What is Ashura? - BBC News - BBC.com www.bbc.com/news/world-middle-east-16047713 این صفحه را ترجمه کن ۱۵ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - The day of Ashura is a major festival for Shia Muslims and commemorates the martyrdom at Karbala of Hussein, a grandson of the Prophet ... Shia Day of Ashura around the world – in pictures | World ... www.theguardian.com › World › Islam - Ashura, one of the holiest days in Shia Islam, commemorates the killing of Imam Hussein, a grandson of the prophet Muhammad. A minority of ... Ashura - ReligionFacts www.religionfacts.com/ashura این صفحه را ترجمه کن Shortly after the Hijira in AD 622, Muhammad designated Ashura as a day of fasting from sunset to sunset, perhaps patterned on the Jewish Day of Atonement ... The Historical Significance of `Ashura www.sunnah.org/ibadaat/fasting/ashura.htm   این صفحه را ترجمه کن   Mu'awiyah ibn Abu Sufyan (Radiyallahu 'anh) relates: I heard the Messenger of Allah (Subhanahu wa Ta'ala) say:

ashura , ashura naruto , ashura 2015 , ashura god , asura , ashura the hedgehog , ashura movie , ashuramaru owari no seraph , ashura indra , ashura dark reign ,

 

نویسنده : Mostafa بازدید : 1109 تاریخ : پنج شنبه 7 آبان 1394برچسب: Translate Mobile بیشتر ورود Google تقریباً ۹۷۲٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۵۵ ثانیه) نمایش نتایج برای day of ashura درعوض جستجوی day of aushura اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید Day of Ashura - Wikipedia, the free encyclopedia https://en,wikipedia,org/wiki/Day_of_Ashura این صفحه را ترجمه کن The Day of Ashura (Arabic: عاشوراء ʻĀshūrā' , colloquially: /ʕa(ː)ˈʃuːra/; Urdu: عاشورا ; ,,, Shiite celebrations of the Day of Ashura have traditionally included ,,, ‏Etymology - ‏Historical background - ‏Legacy - ‏Commemoration of the death of ,,, Ashura 2014: 3 Things You Need To Know About The ,,, www,ibtimes,com/ashura-2014-3-things-you-nee,,, این صفحه را ترجمه کن ۱۳ آبان ۱۳۹۳ ه‍,ش, - Millions of Muslims worldwide are now marking the holy day of Ashura, the tenth day of Muharram in the Islamic calendar, This year, Ashura ,,, تصاویر برای ‪day of ashura‬‏گزارش تصاویر نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏ نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏ نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏ نتیجه تصویری برای ‪day of ashura‬‏ تصاویر بیشتر برای day of ashura Fasting the Day of 'Ashura' - IslamiCity www,islamicity,org/,,,/fasting-the-day-of-ashura/ این صفحه را ترجمه کن 'Ashura' commemorates the day that Allah saved the Children of Israel from Pharaoh, Fasting on Muharram 10, known as the Day of 'Ashura', expiates for the ,,, The Day of 'Ashura: Sunni and Shi'a Comparison - Islam islam,about,com › ,,, › Other Islamic Observances این صفحه را ترجمه کن The historical significance of the day of 'Ashura, and how it is observed among Sunni and Shi'a Muslims, Mumbai boy has a gash cut into his head as part of Shi'ite ,,, www,dailymail,co,uk/,,,/Screaming-fear-moment-,,, این صفحه را ترجمه کن ۱۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍,ش, - The Day of Ashura is a national holiday in some Muslim countries, with thousands taking part in annual rituals which include people whipping ,,, What is Ashura? - BBC News - BBC,com www,bbc,com/news/world-middle-east-16047713 این صفحه را ترجمه کن ۱۵ آذر ۱۳۹۰ ه‍,ش, - The day of Ashura is a major festival for Shia Muslims and commemorates the martyrdom at Karbala of Hussein, a grandson of the Prophet ,,, Shia Day of Ashura around the world – in pictures | World ,,, www,theguardian,com › World › Islam - Ashura, one of the holiest days in Shia Islam, commemorates the killing of Imam Hussein, a grandson of the prophet Muhammad, A minority of ,,, Ashura - ReligionFacts www,religionfacts,com/ashura این صفحه را ترجمه کن Shortly after the Hijira in AD 622, Muhammad designated Ashura as a day of fasting from sunset to sunset, perhaps patterned on the Jewish Day of Atonement ,,, The Historical Significance of `Ashura www,sunnah,org/ibadaat/fasting/ashura,htm این صفحه را ترجمه کن Mu'awiyah ibn Abu Sufyan (Radiyallahu 'anh) relates: I heard the Messenger of Allah (Subhanahu wa Ta'ala) say: , , ادامه مطلب

 

 

1«owner» in the scrolls of Abraham (pbuh)
2 "vertical" thirteenth in the Psalms;
3 The "Qydmv" Trkvm word in the Torah;
4 "Mashy" (big M) in the Hebrew Bible;
5 'end Mhmyd "in the Bible;
6 "oracle god" in Zamzam Zoroaster;
7 "B" in his Abstaq and Pazand;
8 "servant of God" in beats and Pazand;
9 "Land Btava" in a thousand Indians;
10 "Shmakhyl" in Armats;
11 "feed" the eternal;
12 "blessed" (Ahmad) in the foreign Kndral;
13 "KH" in the book of the Magi;
14 "Haq of" no prophet in the Book;
15 "P" in December Barzin Persians;
16 "Paradise is great" in the book of Romans Qbrvs;
17 "word-Haq" in the heavenly book;
18 "truth language" in the heavenly book;
19 "Samsam al-akbar" in Kndral;
20 "rest of God" in the book Dvhr;
21 "decisive" in Qntrh;
22 "M" in view of Brahmh;
23 "standing" (upright) in Shakmvny;
24 "Vishnu" in the book of Rig Veda;
25 "F" (Muhammad) the Book Vshn jokes;
26 "Help" (H and M) in Patykl;
27 "Son of Man" in the New Testament (Gospel and its appendices)
28 "Sushians" in his book and I Homo Y., Zrdtshyan books;
29 In the book "Shabvhrgan" The Bible "Manvyh" translation "Muller" called "the city of the god" which should emerge in the end, and justice in the world reveal;
30 "F" (M) in the book of the prophet Shaya.

نویسنده : Mostafa بازدید : 953 تاریخ : دو شنبه 4 آبان 1394برچسب: , son of man , son of man lyrics , son of man tarzan , son of man painting , son of man meaning , son of man chords , son of man tye tribbett , son of man in the bible , son of man painting meaning , son of man movie , who is son of man , who is son of man in daniel , who is son of man in bible , who is son of man in ezekiel , who is the son of man in matthew , who is the son of man in the old testament , who is the son of man in revelation , who is the son of manmohan singh , who is the son of man in mark , who is called son of man , who is hussain , who is hussein nishah , who is hussein fatal , who is hussain chicago , who is usain bolt , who is hussain ibn ali , who is hussein chalayan , who is hussain india , who is hussain zaidi , who is hussain shah , who is mahdi , who is mahdi islam , who is mahdi in the quran , who is mahdi and dajjal , who is mahdi hassan , who is mahdi darius nazemroaya , who is mahdi alai salam , who is mahdi akhir zaman , who is mahdi sunni , who is mahdi shehu , who is imam mahdi , who is imam mahdi according to quran , who is imam mahdi sunni , who is imam mahdi according to quran in urdu , who is imam mahdi in urdu , who is imam mahdi shia , who is imam mahdi mother , who is imam mahdi yahoo answers , who is imam mahdi islamqa , who is imam mahdi in quran , what is imam mahdi coming to do , what is imam mahdi , what is imam mahdi's mother's name , what is the 12th imam mahdi , what will imam mahdi do , what will imam mahdi look like , what does imam mahdi look like , what is the name of imam mahdi , what is son of man , what is son of man mean , what is the son of man painting about , what is the son of man in old testament , what is son of a preacher man about , what is meant by son of man , what is son of a preacher man about song meaning , what is the song son of man about , what is sign of son of man , what is the movie son of man about , what is son of god , what is son of god in hebrew , what is son of god rated , what is son of god movie about , what is son of god means , what is son of god in greek , what is son of god in latin , what is begotten son of god , what is the son of god tour , what theaters is son of god in spanish , who is son of god , who is son of god in judaism , who is son of god actor , who is son of god indra , who is the son of god in the bible , who is the son of god in the old testament , who is the son of sun god , who is uzair son of god , who is playing son of god , who is in son of god movie , ادامه مطلب

Last month, on the fifteenth of Sha'ban 255 AH Imam Shiites, despite intensive care Abbasid government officials, in the house of Imam Askari (PBUH) opened the eyes of the world. Unlike his secret birth to the birth of Moses and Abraham's (pbuh).

Name: Muhammad ibn al-Hasan
Nickname: A.
Imam Mahdi (AS) the name and patronymic prophet (pbuh). In narrations that are not worthy of his name and patronymic, their name has adorned the earth, then God appearing and his government appear to return.
 
 
 
 
 
Among the Jewish religious books, revelations about the Savior has been less distorted Vdstbrd adversaries.

Some of this is due to the strong tendency of Jews to the Savior described as "Harambam" (mouse Maimonides) of the adult Jewish elders and says:

"Every Jew who does not believe in the Messiah or not coming forward to deny the statements of Moses and other prophets of Israel (1)

Some of these verses neutrality and non-interference in the lives of rabbis and Jewish leaders are distorting factor in staying safe.

Some are of the opinion that what the Jews in all periods of history full of ups and Nshybshan United always kept their faith in the Savior (We Sheikh) and some other verses related to this Amr- relative immunity to the Alzman- think of divine miracles.

Whatever the reason, the result is that the Jewish religious books and prophets of Israel saw the rise of many that the issue of the end of time, signs, and dedicated person and even in some books such as the Psalms promised Prophet David (PBUH) apocalyptic issues and signs have been the savior of a third of the book.

Some of these verses, the advent of Jesus Christ (PBUH) and his personal imply great match but in the search form and content of some verses of the Old Testament and incredible things to eat that strangely issues savior of the Shiite Imam Ali The rest of Azam Ali (AS) is consistent.

In a way that leaves no doubt as to any fair person.
 
 
 
The Pentateuch Torah travel (sefr) Genesis states:

    
"God appeared to Abraham and said to give this land to your descendants all this land that you see I will give to thy seed for ever you" (2)

The verses of this has led to some Jews, all the land of their inheritance Zionist thought and ideas derived from these verses from other lands allow rape count.

And elsewhere addressed to Abraham, we have:

    
"I will bring you a lot of time and many nations around you, I appear, you created Kings of your Ynd.hd among themselves and will make thy seed after thee, which is based on generation after generation is eternal"

God spoke to Abraham his father and the other part is called the Gentiles:

    
"Thy name be read after this Abram, but your name will be Abraham, for I have made you the father of many nations. (3)

 
In another verse Allah refers to the inheritance of land in addition to the righteous in the end talk of a large seed of Abraham (Ibrahim) to:

4. If you count the stars in the sky Bngr- thy seed also will be the Torah of the Chaldeans (Mesopotamia) brought to earth to give you the inheritance (4)

 

As you are aware, in the first verse God promised Abraham's descendants ruled the world and in the next verse a covenant between himself and Abraham describes.

Indeed, the covenant between God and the Prophet Ebrahim What? In what has been called the prophet of God, of God? Inheritance of land to his descendants?

Without a doubt, the best way to answer such questions is to look at the Holy Quran as the Quran has confirmed some of the above and unveil the secrets big plus, because the confirmation of the third verse:

"Many have made thee a father of many nations"

Says:

"... Including the Abykm Abraham and Ho Smykm Muslim and Faye draws me before ..."

"The religion of your father Abraham, God direct you in the previous books in this book called Muslim". (5)

But very important point in the fourth verse that speaks of the covenant between God and Abraham goes, this strangely in the Qur'an have been answered as we read:

"And taking Abtly Ibrahim Rabbo Bklmt Fatmhn Jalk Lnas MMI fireproof fireproof Annie and I biennials seed layer fireproof Alzalmyn"

"When the Lord of Abraham, tested him with commands and he came entirely from their responsibility, the Lord said to him, I'll Dadm.abrahym Imam and leader of the people said of the dynasty and the seed I put imams, said the Lord promise I am not wicked "(6)

So the covenant between God and His Messenger, to certain people of the seed of Abraham (as) imamate, which includes not wicked, why call God to Abraham that his request to put his seed should be such analysis .

Abraham had two sons, one from his wife, Sarah, Isaac, and another slave named Hagar, Ishmael was the reason for the marriage of Abraham by Hagar, Sarah's infertility, but God also answered later wish Sarah and her Isaac was born.

Jews know because as the son of Isaac, Isaac, Jacob "Israel means servant of God". Therefore the children of Israel, the descendants of Jacob.

The Jews, he was the son of Abraham, which means testing (victim) was Ishmael, not Isaac, but believe that attained this status.

However, the prophet and Amir and consequently the Imams and Sadat of Ishmael (AS).
 
 
The other reason is because the Quran to talk with Jews but do not know enough to answer this question in chapter 17 verse 20 of Genesis we search the Bible verse that the heart of every man truth with the light of God shine and shake the foundations of fitness and intellectual enemies of Ahlul Bayt (AS) throws:

"But what about Ishmael demand compliance commanded thee, behold, I will bless him time around, he is very multiply and 12 of his Imam arise and I will make him a great nation."

Yes, for Abraham's descendants who they achieve such imamate to be answered in the Torah, and more interesting that his word is repeated 12 times in the Quran! Which man is a seeker of wisdom and truth that the Shia Lyle did not realize the truth?

Yes, God promises to Abraham and Ishmael's descendants were in response to her request and is interesting that the phrase "... and I will make him a great nation" is clearly a reference to Islam's stated as the total number of Jews in the world (the children of Isaac ) is estimated to be only 14 million people, while the Muslim nation with a billion and a half people in the world after Christianity's most devoted followers, and even if the number of Shiites in the world (almost 200 million), to take the open We saw a clear distance.

Is not it in the Bible that God spoke to Abraham:

"Look at the sky, count the stars, if thou shalt thy seed also will be"

Apparently this is a verse in the Torah commentary of Surah Kausar. Yes verbal luminous same origin and of course referring to the truth of Scripture and the Shiite Imam Mahdi Genesis does not concern just as in many other Old Testament apocalyptic signs that the same examples of Quranic verses and traditions is also available in For example, consider the following:

 
"And seedlings from the trunk" Jesse "(the name of his father David) went out of his roots a branch will blossom and spirit will be upon him, will judge the poor with justice and for the meek of the earth, indeed ... waist belt will be ruling Justice and middle belt trust .... wolf will dwell with the lamb, and the leopard shall lie down with the kid, and the calf and the lion together and a little child will lead them ... in the mountains My holy, harmless and not corruption, because the world will be full of the knowledge of God. " (7)
 
 
* The proof of his descent from the mother of his son Simon Narjeskhatoon to us all that he has fun cousin, Mary the mother of Jesus (AS) and Prophet David was interesting that both these honorable men. Others mentioned in this verse are identical in Islamic tradition, for example, Imam Hassan (AS) has said: at the time of the emergence of predators will simply live together (and Altslt Sabea) and horned goats and goats without horns will not attack ...

 
"Lord Saba Yvette says once Dygrasmanha and I will shake the earth and the sea and land and all nations will make Ramtzlzl virtue of all nations will come and then ... I will fill this house with glory." (8)

 
"Amir Azimi that you stand for boys called" standing "will rise ... Many of those who sleep in the dust, will awake ..." (9)

 
* In this verse Allah clearly the rest of his title called "vertical" means "standing" refers to the return of the faithful followed the reappearance of Imam Mahdi (as) is raised (over the age of Prayer: God, if death , who ordained it for all slaves between me and him - threw away his time, then-When I returned from the grave alive Zhvrsh- out now ...)

 
"Nakh lead many to righteousness (Imam time), will be like the stars forever and ever. But thou, O Daniel, words, books until the end of October now very quickly" traffic "will." (10 )

 
"Blessed are those who wait" (11)

 
* Business Afzal expected Faraj (the Shi'ite traditions expects the reappearance of best practices)

 
"Dominion and glory and kingdom given to all peoples and nations and languages ​​should serve him Knnd.sltnt Avjavdany and decline and his kingdom will not pass away." (12)

 
"The Book of Habakkuk: Although the delay, wait for it, because it will come and will not delay ... but all nations are gathered before Him, and all the people to provide for themselves." (13)

* Uyun Akhbar, vol. 1, p. 134 is the prophet Habakkuk that buried in Tuysarkan a strong Seventh-day Imam Mahdi and Daymsh slogan "Peace Alhm Ali Muhammad and Muhammad and Jl Frjhm was." Three of them in his book with obvious implications to the salvation of believers and the Prophet Muhammad (peace be upon him and his progeny) as the evangelized Alnbyn seal Dhnd.amam Reza (PBUH) in the House of Catholicos-Ma'mun that Azlma and the elders of the Jews, the question says: Is he talking about the advent of Prophet Muhammad (peace be upon him and his progeny) seen in the Torah? Knm.gftny said yes and acknowledge the great prophet and holy body waiting for Imam Zaman as miraculous in 1372 (AD) during excavations of several Jewish shrine in Tuyserkan Mthrshan appeared healthy.

Perhaps the most points to the emergence and should end in the Psalms of the Prophet David (PBUH) be sought as much as 150 to 35 and 55 to the end, you know.

It is not without reason that God in the Quran when referring to the fate of believers in the end draw our attention to the Psalms:
 
 
"And certainly We wrote in the Psalms, after the Torah that was Bongan our righteous will inherit the earth" (14)
 
 
 
So no surprise if the content of the Koranic verse in the Psalms, also see:

 
"The wicked will be cut off, but was waiting for God shall inherit the earth, shortly after the meek shall inherit the earth was evil was not, and their legacy will be forever Alabad. God supports the righteous, God knows full day and day He will be forever cut off the wicked generation of the righteous shall inherit the earth, and it will live forever, good night to take his life and his descendants will inherit. "(15)

 

"And he will judge thy people with justice, and thy poor judgment and poor children will save the humble and the oppressors will. In time he will blossom and abundance righteous will rule from sea to health will be or and from the river to the ends of the earth. "(16)

 
* In Bharalanvar Lmh chamber c 53 Page 62 states: Upon the advent of the earth, blind, crippled and crippling remain (abundance Health).

 
"All kings will bow down to him and all nations will serve him as a poor Astghatsh Nmvd.zyra, he will deliver and save the lives of the poor." (17)

 
"His name will remain forever, the name will stay the sun, people will be blessed in him and all the nations will say, blessed him, and bless his name forever blowing and the whole earth is full of his glory." (18)

 
"Wait for the Lord, be strong, he will strengthen your heart ... of all that waiting, waiting for God to be God through him, Pull up thy inheritance raises the earth." (19)

 
"Tnrnm nations will rejoice and for people to be fair, then your product will land, but the righteous rejoice and exult before God to be pleased to come and celebrate.

His people will bring you to justice. And thy poor with judgment, poor people will be hearing will save the poor children. He will blossom when the righteous will be health and wealth.

  
He will rule from sea to sea and from the river to the different parts of the world, will be an abundance of grain in the land Brqlh mountains, from cities like grass of the earth will flourish, all the nations of the earth will call him happy. "(20 )

 

* Indicates a sign of the apocalypse that some Shi'ite traditions is also available to increase the urban population to rural population and abundant blessings and agricultural products following the rise and ...

    
"Two edged sword in their hand to take revenge of the nations." (21)

* The above also surprisingly to Zulfikar Ali (AS) who, according to Shiite tradition, God rest his hand (Ch) is mentioned.

However, the enemies of God 11 Imam of the seed of Abraham (AS) and god of blood and soil and disappears with their servants, their twelfth but he who last saved the divine right flag on the roof of the world will knock.Hoping to emerge Molly and chief Imam, Imam Mahdi (as) that of course is nearby.

Ali Akbar Raef Poor

PS:

    
Iranian Jewish magazine publication Byna- first year (1378) (4)
    
(About 12 over 7)
    
(Bab17-over 20) and (Bab18-over 18). Jewish religious sources as the God of Abraham and Sarah try to pass after these tests come from God to his name "e" added he and Abram became Abraham and Sarah Saar
    
(13-15) (15-5 to 8).
     
Verse 78 of Surah Hajj
     
Sura Baqarah, verse 124
     
Book of Isaiah (Chapter 11, paragraphs 1 to 10)
     
Book of Haggai (Chapter 2, paragraphs 6 to 9)
    
Daniel (Chapter 12 - 1,12)
     
Daniel (12-3V season 4)
     
Daniel (chapters 12-12)
     
Daniel (chapters 7, 12 and 14)
     
Book of Habakkuk (2-3Ta 5) Habakkuk word (Hayaghogh) in Hebrew, "Habakkuk" which means Ghvshgrfth is pronounced. It was so named because he is a world of his childhood and Elias the Prophet (PBUH) took him in his arms, and pray that God will make him live again. In Jinan in my actions as David, Imam Sadiq (AS) refers to his name
     
Chapter prophets, verse 105
     
Psalm 37 dams 9-11-12-17-18-27-29
    
Psalm 72 paragraphs 2, 4, 7 and 8
     
Psalm 72 paragraphs 11 and 13
     
Psalm 72 paragraphs 17 and 19
     
(Psalm 69 paragraph 3), (130 paragraph 5 and 6)
    
(Psalm 67 paragraph 4), (Psalm 68 paragraph 3), (Psalm 72 paragraphs 2, 4, 7, 8, 16, 17 and 149)
    
Psalm 149 paragraph 7
 
 

  , son of man , son of man lyrics , son of man tarzan , son of man painting , son of man meaning , son of man chords , son of man tye tribbett , son of man in the bible , son of man painting meaning , son of man movie  , who is son of man , who is son of man in daniel , who is son of man in bible , who is son of man in ezekiel , who is the son of man in matthew , who is the son of man in the old testament , who is the son of man in revelation , who is the son of manmohan singh , who is the son of man in mark , who is called son of man  , who is hussain , who is hussein nishah , who is hussein fatal , who is hussain chicago , who is usain bolt , who is hussain ibn ali , who is hussein chalayan , who is hussain india , who is hussain zaidi , who is hussain shah  , who is mahdi , who is mahdi islam , who is mahdi in the quran , who is mahdi and dajjal , who is mahdi hassan , who is mahdi darius nazemroaya , who is mahdi alai salam , who is mahdi akhir zaman , who is mahdi sunni , who is mahdi shehu , who is imam mahdi , who is imam mahdi according to quran , who is imam mahdi sunni , who is imam mahdi according to quran in urdu , who is imam mahdi in urdu , who is imam mahdi shia , who is imam mahdi mother , who is imam mahdi yahoo answers , who is imam mahdi islamqa , who is imam mahdi in quran  , what is imam mahdi coming to do , what is imam mahdi , what is imam mahdi's mother's name , what is the 12th imam mahdi , what will imam mahdi do , what will imam mahdi look like , what does imam mahdi look like , what is the name of imam mahdi  , what is son of man , what is son of man mean , what is the son of man painting about , what is the son of man in old testament , what is son of a preacher man about , what is meant by son of man , what is son of a preacher man about song meaning , what is the song son of man about , what is sign of son of man , what is the movie son of man about  , what is son of god , what is son of god in hebrew , what is son of god rated , what is son of god movie about , what is son of god means , what is son of god in greek , what is son of god in latin , what is begotten son of god , what is the son of god tour , what theaters is son of god in spanish  , who is son of god , who is son of god in judaism , who is son of god actor , who is son of god indra , who is the son of god in the bible , who is the son of god in the old testament , who is the son of sun god , who is uzair son of god , who is playing son of god , who is in son of god movie 

 

 

 

 

 

Waiting For The Son Of Man Tab - Ultimate Guitar

 

tabs.ultimate-guitar.com/.../waiting_for_the_son_of_ma...

 

ترجمه این صفحه
۱۲ مرداد ۱۳۸۶ ه‍.ش. - Waiting For The Son Of Man tab by Placebo with free online tab player, speed control and loop. Correct version. Added on August 3, 2007.

 

"Waiting For The Son Of Man" in Tab - 911Tabs

www.911tabs.comBands - PPlacebo

 

ترجمه این صفحه
Choose and determine which version of Waiting For The Son Of Man chords and tabs by Placebo you can play. Last updated on 03.04.2013.

 

Romans 8:19 For the creation waits in eager expectation for ...

biblehub.com/romans/8-19.htm

 

ترجمه این صفحه
For the creation waits with eager longing for the revealing of the sons of God. ... We need patience, our way is rough and long; but He that shall come, will ... the sin of man, are introduced by a rhetorical figure, as waiting for deliverance and a ...

 

Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the ...

shabgard25.ir/.../wait-for-the-son-of-man-imam-mahdi-were-waiting-for...

 

۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - برچسب: Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to ...

 

wait for the son of man (imam mahdi) we\'re waiting for the ...

avaye-entezar.rozblog.com/.../Wait+for+the+Son+of+Man+(Imam+Mah...

 

Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to the coming global justice ...

 

we\'re waiting for the son of man which is the opposite of ...

avaye-entezar.rozblog.com/.../We're+waiting+for+the+Son+of+man+whi...

 

Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to the coming global justice ...

 

Fentanyl kills Nova Scotia man waiting to enter detox ... - CBC

www.cbc.ca/.../fentanyl-kills-nova-scotia-man-waiting-t... - ترجمه این صفحه
۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Fentanyl kills Nova Scotia man waiting to enter detox program. 'I was dumbfounded; we had never really heard of it,' says father after fentanyl death of son ... A Hantsport father speaks out about the overdose of his son 7:51 ...

 

What Are You Waiting For?: Sermons on the Parables of ...

https://books.google.com/books?isbn=1426727623 - ترجمه این صفحه
Mark Trotter - 2010 - ‏Religion
When they were asked, "How can we energize more young people to vote? ... Consider the biblical phrase: "When the Son of Man comes, will he find ...

 

wait for the son of man (imam mahdi) we\'re waiting for the ...

www.avaye-entezar.rzb.ir/.../Wait+for+the+Son+of+Man+(Imam+Mahdi)+...
Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to the coming global justice ...

 

نویسنده : Mostafa بازدید : 1440 تاریخ : دو شنبه 4 آبان 1394برچسب: Waiting For The Son Of Man Tab - Ultimate Guitar tabs,ultimate-guitar,com/,,,/waiting_for_the_son_of_ma,,, ترجمه این صفحه ۱۲ مرداد ۱۳۸۶ ه‍,ش, - Waiting For The Son Of Man tab by Placebo with free online tab player, speed control and loop, Correct version, Added on August 3, 2007, "Waiting For The Son Of Man" in Tab - 911Tabs www,911tabs,com › Bands - P › Placebo ترجمه این صفحه Choose and determine which version of Waiting For The Son Of Man chords and tabs by Placebo you can play, Last updated on 03,04,2013, Romans 8:19 For the creation waits in eager expectation for ,,, biblehub,com/romans/8-19,htm ترجمه این صفحه For the creation waits with eager longing for the revealing of the sons of God, ,,, We need patience, our way is rough and long; but He that shall come, will ,,, the sin of man, are introduced by a rhetorical figure, as waiting for deliverance and a ,,, Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the ,,, shabgard25,ir/,,,/wait-for-the-son-of-man-imam-mahdi-were-waiting-for,,, ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍,ش, - برچسب: Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to ,,, wait for the son of man (imam mahdi) we\'re waiting for the ,,, avaye-entezar,rozblog,com/,,,/Wait+for+the+Son+of+Man+(Imam+Mah,,, Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to the coming global justice ,,, we\'re waiting for the son of man which is the opposite of ,,, avaye-entezar,rozblog,com/,,,/We're+waiting+for+the+Son+of+man+whi,,, Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to the coming global justice ,,, Fentanyl kills Nova Scotia man waiting to enter detox ,,, - CBC www,cbc,ca/,,,/fentanyl-kills-nova-scotia-man-waiting-t,,, - ترجمه این صفحه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ه‍,ش, - Fentanyl kills Nova Scotia man waiting to enter detox program, 'I was dumbfounded; we had never really heard of it,' says father after fentanyl death of son ,,, A Hantsport father speaks out about the overdose of his son 7:51 ,,, What Are You Waiting For?: Sermons on the Parables of ,,, https://books,google,com/books?isbn=1426727623 - ترجمه این صفحه Mark Trotter - 2010 - ‏Religion When they were asked, "How can we energize more young people to vote? ,,, Consider the biblical phrase: "When the Son of Man comes, will he find ,,, wait for the son of man (imam mahdi) we\'re waiting for the ,,, www,avaye-entezar,rzb,ir/,,,/Wait+for+the+Son+of+Man+(Imam+Mahdi)+,,, Wait for the Son of Man (Imam Mahdi) We're waiting for the Son of man which is the opposite of tyranny and terror We look forward to the coming global justice ,,,, son of man , son of man lyrics , son of man tarzan , son of man painting , son of man meaning , son of man chords , son of man tye tribbett , son of man in the bible , son of man painting meaning , son of man movie , who is son of man , who is son of man in daniel , who is son of man in bible , who is son of man in ezekiel , who is the son of man in matthew , who is the son of man in the old testament , who is the son of man in revelation , who is the son of manmohan singh , who is the son of man in mark , who is called son of man , , ادامه مطلب

 

آیا تصاویر مرتبط با ائمه واقعی هستند ؟
 

آیا تصاویر مرتبط با ائمه واقعی هستند ؟

منبع این عکس ها از کجاست ؟

چه کسی اونا و کشیده ؟

از روی چه سندی ؟؟

تصویر دروغین از ائمه ع

تصویر دروغین از ائمه (ع)

 

ویدئو تکه ای از سخنرانی استاد رائفی پور است

نظر استاد علی اکبر رائفی پور درباره واقعیت تمثال های مرتبط با ائمه (ع)

و دلیل وجود آنها

 

 


 
 , تصاویر ائمه معصومین , تصاویر ائمه , تصاویر ائمه اطهار , تصاوير ائمه , تصاویر ائمه بقیع , تصویر ائمه , تصاویر حرم ائمه , تصاویر قبور ائمه بقیع , تصاویر واقعی ائمه , تصاویر نام ائمه , تصویر ائمه , تصاویر ائمه , تصاویر ائمه معصومین , تصاویر ائمه اطهار , تصاویر ائمه بقیع , تصویر امامان , تصویر امامان شیعه , تصوير امامان , تصویر امامان معصوم , تصاویر امامان , تصاویر امامان معصوم , تصویر واقعی امامان , تصویر چهره امامان , تصاویر امامان در موزه لوور , تصاویر امامان شیعه , تصویر امام معصوم , تصاویر امام معصوم , عکس امام معصوم , عکس امام معصوم , عکس دوازده امام معصوم , عکس امامان , عکس امامان و پیامبران , عکس امامان معصوم , عکس امامان شیعه , عکس امامان متحرک , عکس امامان ع , عکسهای امامان , عکسهای امامان و پیامبران , عکسهای امامان معصوم , دانلود عکس امامان , عکس ائمه , عکس ائمه اطهار , عکس ائمه معصومین , عکس ائمه بقیع , عکس ائمه (ع) , عکس ائمه معصوم , عکسهای ائمه اطهار , عکسهای ائمه , عکس واقعی ائمه , عکس حرم ائمه بقیع , عکس واقعی ائمه , عکس واقعی امامان , عکس واقعی امامان معصوم , عکس واقعی امامان و پیامبران , عکس واقعی امامان شیعه , عکسهای واقعی ائمه , تصاویر واقعی ائمه , تصاویر واقعی امامان , عکس واقعی ائمه , تصویر واقعی امامان , تصاویر واقعی امام حسین , تصاویر واقعی امام علی , عکس امام واقعی , تصویر واقعی امام رضا , تصویر واقعی امام حسین (ع) , تصویر واقعی امام حسن , تصویر واقعی امام علی(ع) , تصاوير واقعي امام حسين , عکس واقعی امام حسین در موزه , عکس واقعی امام حسین ع   

نویسنده : Mostafa بازدید : 2220 تاریخ : شنبه 2 آبان 1394برچسب: , تصاویر ائمه معصومین , تصاویر ائمه , تصاویر ائمه اطهار , تصاوير ائمه , تصاویر ائمه بقیع , تصویر ائمه , تصاویر حرم ائمه , تصاویر قبور ائمه بقیع , تصاویر واقعی ائمه , تصاویر نام ائمه , تصویر ائمه , تصاویر ائمه , تصاویر ائمه معصومین , تصاویر ائمه اطهار , تصاویر ائمه بقیع , تصویر امامان , تصویر امامان شیعه , تصوير امامان , تصویر امامان معصوم , تصاویر امامان , تصاویر امامان معصوم , تصویر واقعی امامان , تصویر چهره امامان , تصاویر امامان در موزه لوور , تصاویر امامان شیعه , تصویر امام معصوم , تصاویر امام معصوم , عکس امام معصوم , عکس امام معصوم , عکس دوازده امام معصوم , عکس امامان , عکس امامان و پیامبران , عکس امامان معصوم , عکس امامان شیعه , عکس امامان متحرک , عکس امامان ع , عکسهای امامان , عکسهای امامان و پیامبران , عکسهای امامان معصوم , دانلود عکس امامان , عکس ائمه , عکس ائمه اطهار , عکس ائمه معصومین , عکس ائمه بقیع , عکس ائمه (ع) , عکس ائمه معصوم , عکسهای ائمه اطهار , عکسهای ائمه , عکس واقعی ائمه , عکس حرم ائمه بقیع , عکس واقعی ائمه , عکس واقعی امامان , عکس واقعی امامان معصوم , عکس واقعی امامان و پیامبران , عکس واقعی امامان شیعه , عکسهای واقعی ائمه , تصاویر واقعی ائمه , تصاویر واقعی امامان , عکس واقعی ائمه , تصویر واقعی امامان , تصاویر واقعی امام حسین , تصاویر واقعی امام علی , عکس امام واقعی , تصویر واقعی امام رضا , تصویر واقعی امام حسین (ع) , تصویر واقعی امام حسن , تصویر واقعی امام علی(ع) , تصاوير واقعي امام حسين , عکس واقعی امام حسین در موزه , عکس واقعی امام حسین ع , ادامه مطلب

 , muharram 2015 , muharram 2015 usa , muharram 2015 ashura , muharram 2015 in india , muharram 2015 shia , muharram 2015 pakistan , muharram 2015 iran , muharram 2015 dawoodi bohra , muharram 2015 uk , muharram 2015 holiday ,

 

 ashura , ashura 2015 , ashura naruto , ashura god , asura , ashura the hedgehog , ashura movie , ashura vs indra , ashura 2017 , asura's wrath  , ashura october  , ashura festival , ashura festival of mutilation , ashura festival 2015 , ashura festival self flagellation , ashura festival video , ashura festival 2015 , ashura festival definition , ashura festival 2018 , ashura festival meaning , ashura festival 2016  , muharram festival , muharram festival 2015 , muharram festival history in telugu , muharram festival images , muharram festival in hindi , muharram festival in india , muharram festival in telugu , muharram festival means , muharram festival video , muharram festival details  , muharram , muharram 2017 , muharram 2016 , muharram 2015 usa , muharram 2016 , muharram holiday , muharram 2015 ashura , muharram 10 2015 , muharram shia , muharram date , imam hussain , imam hossein university , imam hussein tv , imam hussain quotes , imam hussain shrine , imam hussain grave , imam hussain shrine live , imam hussain movie , imam hussain sayings , imam hussain movie 2015  , who is abbas , who is abbas ibn firnas , who is abbasid caliphate , who is abbas saj , who is abbasi , who is abbas mustan , who is abbas mourad , who is abbasmomo , who is abbas sajwani , who is abbas ibn ali  , who is imam hossein , imam hussain , who is imam hussain family , who is imam hussain wife , who is imam hussain in urdu  , who is imam sadiq  , who is imam mahdi , who is imam mahdi according to quran , who is imam mahdi sunni , who is imam mahdi according to quran in urdu , who is imam mahdi in urdu , who is imam

 

 , muharram 2015 , muharram 2015 usa , muharram 2015 ashura , muharram 2015 in india , muharram 2015 shia , muharram 2015 pakistan , muharram 2015 iran , muharram 2015 dawoodi bohra , muharram 2015 uk , muharram 2015 holiday ,

 

ashura , ashura 2015 , ashura naruto , ashura god , asura , ashura the hedgehog , ashura movie , ashura vs indra , ashura 2017 , asura's wrath  , ashura october  , ashura festival , ashura festival of mutilation , ashura festival 2015 , ashura festival self flagellation , ashura festival video , ashura festival 2015 , ashura festival definition , ashura festival 2018 , ashura festival meaning , ashura festival 2016  , muharram festival , muharram festival 2015 , muharram festival history in telugu , muharram festival images , muharram festival in hindi , muharram festival in india , muharram festival in telugu , muharram festival means , muharram festival video , muharram festival details  , muharram , muharram 2017 , muharram 2016 , muharram 2015 usa , muharram 2016 , muharram holiday , muharram 2015 ashura , muharram 10 2015 , muharram shia , muharram date , imam hussain , imam hossein university , imam hussein tv , imam hussain quotes , imam hussain shrine , imam hussain grave , imam hussain shrine live , imam hussain movie , imam hussain sayings ,

imam hussain movie 2015  , who is abbas , who is abbas ibn firnas , who is abbasid caliphate , who is abbas saj , who is abbasi , who is abbas mustan , who is abbas mourad , who is abbasmomo , who is abbas sajwani , who is abbas ibn ali  , who is imam hossein , imam hussain , who is imam hussain family , who is imam hussain wife , who is imam hussain in urdu  , who is imam sadiq  , who is imam mahdi , who is imam mahdi according to quran , who is imam mahdi sunni , who is imam mahdi according to quran in urdu , who is imam mahdi in urdu , who is imam

 

نویسنده : Mostafa بازدید : 1370 تاریخ : شنبه 2 آبان 1394برچسب: ashura , ashura 2015 , ashura naruto , ashura god , asura , ashura the hedgehog , ashura movie , ashura vs indra , ashura 2017 , asura's wrath , ashura october , ashura festival , ashura festival of mutilation , ashura festival 2015 , ashura festival self flagellation , ashura festival video , ashura festival 2015 , ashura festival definition , ashura festival 2018 , ashura festival meaning , ashura festival 2016 , muharram festival , muharram festival 2015 , muharram festival history in telugu , muharram festival images , muharram festival in hindi , muharram festival in india , muharram festival in telugu , muharram festival means , muharram festival video , muharram festival details , muharram , muharram 2017 , muharram 2016 , muharram 2015 usa , muharram 2016 , muharram holiday , muharram 2015 ashura , muharram 10 2015 , muharram shia , muharram date , imam hussain , imam hossein university , imam hussein tv , imam hussain quotes , imam hussain shrine , imam hussain grave , imam hussain shrine live , imam hussain movie , imam hussain sayings , imam hussain movie 2015 , who is abbas , who is abbas ibn firnas , who is abbasid caliphate , who is abbas saj , who is abbasi , who is abbas mustan , who is abbas mourad , who is abbasmomo , who is abbas sajwani , who is abbas ibn ali , who is imam hossein , imam hussain , who is imam hussain family , who is imam hussain wife , who is imam hussain in urdu , who is imam sadiq , who is imam mahdi , who is imam mahdi according to quran , who is imam mahdi sunni , who is imam mahdi according to quran in urdu , who is imam mahdi in urdu , who is imam , ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

 

 1. Google+‎
 2. جستجو
 3. تصاویر
 4. YouTube
 5. Gmail
 6. Drive
 7. Translate
 8. Mobile
 9. بیشتر
   
 1. ورود
 2.  
 
 
 
 
 
ترجمه این صفحه
Ashura in 2015 is on Friday, the 23rd of October. Based on sightability in North America, in 2015 Ashura will start in North America a day later - on Saturday, the ...

Ashura: Calendar, History, facts, when is date, things to do

www.wincalendar.com/Ashura
ترجمه این صفحه
۱۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Ashura history, facts and quotes. When is Ashura shown on a calendar for this year and next. ... Ashura in 2015. Friday, Oct 23. Days to go: 2.

Ashura 2015: What is the Shia festival in Karbala and why ...

 

www.ibtimes.co.uk/ashura-2015-what-shia-festival-karb...
ترجمه این صفحه
۱ روز پیش - On Friday (23 October), millions of Muslims will gather to mark the holy day of Ashura, the tenth day of Muharram in the Islamic calendar.

Ashura 2015 — EthnoMed

ethnomed.orgCalendar
ترجمه این صفحه
Saturday, Oct 24 (estimated). The Day of Ashura (عاشوراء (ʻĀshūrā', Ashura, Ashoura, and other spellings) is on the 10th day of Muharram in the Islamic ...
۱ آبان - ۲ آبان
Ashura 2015

 


When Is Ashura 2015? Dates, Key Facts, History, Plus Why ...

www.ibtimes.com/when-ashura-2015-dates-key-facts-hi...
ترجمه این صفحه
۱۹ ساعت پیش - Afghan Shiite Muslims flagellate themselves with chains during an Ashura procession in Kabul, Afghanistan Oct. 21, 2015. Ashura, the biggest ...

First Day of Ashura in Pakistan - Time and Date

www.timeanddate.comCalendarHolidaysPakistan
ترجمه این صفحه
... Ashura, Public Holiday. Fri, Oct 23, 2015, First Day of Ashura, Public Holiday ... Other holidays in October 2015 in Pakistan ... Fun Holiday on October 23, 2015.

Ashura in Iran - Time and Date

www.timeanddate.comCalendarHolidaysIran
ترجمه این صفحه
Sat, Oct 24, 2015, Ashura, National holiday. Wed, Oct 12, 2016, Ashura, National holiday. Sun, Oct 1 ... Other holidays in October 2015 in Iran. Eid-al-Ghadir ...

Ashura in Iraq - Time and Date

www.timeanddate.comCalendarHolidaysIraq
ترجمه این صفحه
Sat, Oct 24, 2015, Ashura, National holiday. Wed, Oct 12, 2016, Ashura, National holiday. Sun, Oct 1, 2017, Ashura ... Other holidays in October 2015 in Iraq.

Muharram - Office Holidays

www.officeholidays.com/religious/muslim/ashura.php
 
 
 
When is Ashura in 2015? - When-Is.com
ترجمه این صفحه
Ashura in 2015 is on Friday, the 23rd of October. Based on sightability in North America, in 2015 Ashura will start in North America a day later - on Saturday, the ...

When Is Ashura 2015? Dates, Key Facts, History, Plus Why ...

www.ibtimes.com/when-ashura-2015-dates-key-facts-hi...
ترجمه این صفحه
۱۹ ساعت پیش - Muslims around the world are due Saturday to observe the holy day of Ashura, which is known to some as a day of self-flagellation and fasting ...

Muharram - Office Holidays

www.officeholidays.com/religious/muslim/ashura.php
ترجمه این صفحه
Muslim Holiday Islamic Holiday. Ashura ... 2015, Saturday, October 24th ... The Day of Ashura is the 10th day of Muharram in the Islamic calendar. It marks the ...

Why Muslims celebrate a Jewish holiday - CNN.com

www.cnn.com/2015/10/21/living/yom-kippur-muslims/
ترجمه این صفحه
It's Ashura, the 10th day of the first month on the Islamic calendar -- just like Yom Kippur on the Jewish one. ... Updated 1:38 PM ET, Thu October 22, 2015.

Day of Ashura - Wikipedia, the free encyclopedia

https://en.wikipedia.org/wiki/Day_of_Ashura
ترجمه این صفحه
2015 date, 23 October ... Shiite commemorations of the Day of Ashura have traditionally included rituals which have been condemned by many religious ...

Ashura 2015 — EthnoMed

ethnomed.orgCalendar
ترجمه این صفحه
The Day of Ashura (عاشوراء (ʻĀshūrā', Ashura, Ashoura, and other spellings) is on the 10th day of Muharram in the Islamic calendar. Several narrations point to ...
۱ آبان - ۲ آبان
Ashura 2015

First Day of Ashura in Pakistan - Time and Date

www.timeanddate.comCalendarHolidaysPakistan
ترجمه این صفحه
... Nov 13, 2013, First Day of Ashura, Public Holiday. Mon, Nov 3, 2014, First Day of Ashura, Public Holiday. Fri, Oct 23, 2015, First Day of Ashura, Public Holiday ...

Muharram/Ashura in India - Time and Date

www.timeanddate.comCalendarHolidaysIndia
ترجمه این صفحه
Background. Both Sunni and Shia Muslims observe the 10th day of Muharram in India and worldwide. ... Sat, Oct 24, 2015, Muharram/Ashura, Gazetted Holiday.

Ashura: Calendar, History, facts, when is date, things to do

www.wincalendar.com/Ashura
ترجمه این صفحه
۱۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Ashura in 2015. Friday, Oct 23 ... For Shi'a Muslims, Ashura marks the day that Husayn, the grandson of Muhammad was martyred. For Sunni ...

Ashura 2015: Shiite Muslims Mark Martyrdom Of Imam ...

www.huffingtonpost.co.uk/2015/.../ashura-2015-shiite-...
 
نویسنده : Mostafa بازدید : 1174 تاریخ : شنبه 2 آبان 1394برچسب: Google+‎ جستجو تصاویر YouTube Gmail Drive Translate Mobile بیشتر ورود Google تقریباً ۲٬۴۶۰٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۲۶ ثانیه) اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید When is Ashura in 2015? - When-Is,com www,when-is,com/ashura-2015,asp ترجمه این صفحه Ashura in 2015 is on Friday, the 23rd of October, Based on sightability in North America, in 2015 Ashura will start in North America a day later - on Saturday, the ,,, Ashura: Calendar, History, facts, when is date, things to do www,wincalendar,com/Ashura ترجمه این صفحه ۱۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍,ش, - Ashura history, facts and quotes, When is Ashura shown on a calendar for this year and next, ,,, Ashura in 2015, Friday, Oct 23, Days to go: 2, Ashura 2015: What is the Shia festival in Karbala and why ,,, www,ibtimes,co,uk/ashura-2015-what-shia-festival-karb,,, ترجمه این صفحه ۱ روز پیش - On Friday (23 October), millions of Muslims will gather to mark the holy day of Ashura, the tenth day of Muharram in the Islamic calendar, Ashura 2015 — EthnoMed ethnomed,org › Calendar ترجمه این صفحه Saturday, Oct 24 (estimated), The Day of Ashura (عاشوراء (ʻĀshūrā', Ashura, Ashoura, and other spellings) is on the 10th day of Muharram in the Islamic ,,, ۱ آبان - ۲ آبان Ashura 2015 تصاویر برای ‪ashura 2015‬‏گزارش تصاویر نتیجه تصویری برای ‪ashura 2015‬‏ نتیجه تصویری برای ‪ashura 2015‬‏ نتیجه تصویری برای ‪ashura 2015‬‏ نتیجه تصویری برای ‪ashura 2015‬‏ تصاویر بیشتر برای ashura 2015 When Is Ashura 2015? Dates, Key Facts, History, Plus Why ,,, www,ibtimes,com/when-ashura-2015-dates-key-facts-hi,,, ترجمه این صفحه ۱۹ ساعت پیش - Afghan Shiite Muslims flagellate themselves with chains during an Ashura procession in Kabul, Afghanistan Oct, 21, 2015, Ashura, the biggest ,,, First Day of Ashura in Pakistan - Time and Date www,timeanddate,com › Calendar › Holidays › Pakistan ترجمه این صفحه ,,, Ashura, Public Holiday, Fri, Oct 23, 2015, First Day of Ashura, Public Holiday ,,, Other holidays in October 2015 in Pakistan ,,, Fun Holiday on October 23, 2015, Ashura in Iran - Time and Date www,timeanddate,com › Calendar › Holidays › Iran ترجمه این صفحه Sat, Oct 24, 2015, Ashura, National holiday, Wed, Oct 12, 2016, Ashura, National holiday, Sun, Oct 1 ,,, Other holidays in October 2015 in Iran, Eid-al-Ghadir ,,, Ashura in Iraq - Time and Date www,timeanddate,com › Calendar › Holidays › Iraq ترجمه این صفحه Sat, Oct 24, 2015, Ashura, National holiday, Wed, Oct 12, 2016, Ashura, National holiday, Sun, Oct 1, 2017, Ashura ,,, Other holidays in October 2015 in Iraq, Muharram - Office Holidays www,officeholidays,com/religious/muslim/ashura,php ترجمه این صفحه History and traditions of the Festival known as Ashura or 10th Muharram, ,,, Muslim Holiday Islamic Holiday, Ashura ,,, 2015, Saturday, October 24th, 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحهٔ بعدی ناشناس - استفاده از موقعیت مکانی دقیق - بیشتر بدانید راهنما ارسال بازخورد حریم خصوصی شرایط, ادامه مطلب